Jerzy Brzęczek ograł…Raków

W rozegranym w sobotę w Uniejowie towarzyskim spotkaniu– drużyna częstochowskiego Rakowa uległa występującemu w pierwszej lidzekatowickiemu GKS-owi, 1:2. Mimo pierwszej w tym roku porażki rakowianie mogą być z siebie dumni.

W pierwszej odsłonie obie drużyny grały dość spokojnie i gra była wyrównana. Jednak groźniejsze sytuacja stwarzali katowiczanie pod bramką strzeżoną przez Macieja Mielcarza. Gdy wydawało się, że obydwie drużyny będą schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku to gola zdobył zespół GKS-u Katowice. Celnym strzałem popisał się Przemysław Sawicki, który otworzył wynik meczu.

Drugą połowę dużo lepiej rozpoczęli rywale, którzy już w 49 minucie po uderzeniu Grzegorza Goncerza prowadzili różnicą dwóch goli.

Mimo niekorzystnego wyniku- Raków dążył najpierw do zdobycia bramki kontaktowej a później wyrównującej. W 56 minucie idealne podanie Carlinhosa wykorzystał Piotr Malinowski, który pokonał Mateusza Kuchtę. Częstochowianie mogli to spotkanie zremisować a nawet wygrać- jednak dwie próby Damiana Warchoła okazały się minimalnie niecelne.

Do zakończenia okresu przygotowawczego Raków rozegra jeszcze dwa spotkania towarzyskie. Najpierw w sobotę, 20 lutego br. o godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP „Raków” rywalem będzie pierwszoligowy MKS Kluczbork a w kolejną sobotę, 27 lutego br. formę częstochowian sprawdzi występujący w trzeciej lidze, łódzko – mazowieckiejŁódzki Klub Sportowy.

Dla podopiecznych Krzysztofa Kołaczyka będzie to „próba generalna” przed startem wiosennej rundy rozgrywek, którą zaplanowano na sobotę, 5 marca br.. Rakowianie wówczas zmierzą się na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

13 lutego 2016, 12:00 – Uniejów (Kompleks Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka):

RKS Raków Częstochowa – GKS Katowice 1:2, (0:1):

0:1: Sawicki 41′
0:2: Goncerz 49′
1:2: Malinowski 56′

RKS Raków Częstochowa: Maciej Mielcarz (46′ Mateusz Prus) – Kamil Sabiłło (46′ Adam Waszkiewicz), Adrian Klepczyński (46′ Adam Mesjasz), Błażej Cyfert (60′ Błażej Radler), Łukasz Góra (69′ Grzegorz Rogala), Dawid Kamiński (46′ Dariusz Pawlusiński), Carlinhos (60′ Dominik Bronisławski), Łukasz Kmieć, Rafał Figiel, Piotr Malinowski, Damian Warchoł (72′ Daniel Rumin).

Trener: Krzysztof Kołaczyk.

GKS Katowice: (I połowa) Rafał Dobroliński – Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Povilas Leimonas, Oliver Práznovský, Adrian Frańczak, Łukasz Pielorz, Maciej Bębenek, Bartosz Iwan, Przemysław Sawicki, Grzegorz Goncerz. (II połowa) Mateusz Kuchta – Marcin Flis, Adrian Frańczak (83′ Adam Kostępski), Oliver Práznovský (62’Wojciech Kochański), Alan Czerwiński (62′ Remigiusz Curyło), Mateusz Kamiński, Sławomir Duda, Tomasz Zahorski, Patryk Szymański, Filip Burkhardt, Grzegorz Goncerz (62′ Krzysztof Wołkowicz).