W lidze futsalu kolejne emocje

Za nami już cztery sportowe niedziele, w których rywalizowały drużyny walczące o miano najlepszego zespołu XXII edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.W minioną niedzielę obyło się 8 spotkań w grupie B. Poniżej krótka relacja z futsalowych zmagań.Kolejkę zainaugurowała rywalizacja pomiędzy ambitną drużyną Gminy Kłomnice i nieobliczalnym zespołem Tadex/Wichry. Mecz był zacięty i mimo strzelenia dwóch bramek przez tych drugich to Kłomnice zgarnęło komplet oczek, ponieważ jedno z trafień było bramka samobójczą.

Następne spotkanie to pojedynek mistrza rozgrywek z TRW Polska. Mistrzowie potwierdzili, że mają ambicje, aby w tym roku również powalczyć o najwyższe cele i nie dali szans swoim przeciwnikom zwyciężając 4:0.

Sporo emocji mieliśmy, gdy na boisku zameldowały się drużyny TKKF oraz drugi raz w tym dniu Tadex/Wichry. Po wymianie ciosów z obu stron okazało się, że z tej rywalizacji nikt nie wyjdzie zwycięsko a ekipy będą musiały zadowolić się podziałem punktów.

Następnie SGP bez większych kłopotów poradziło sobie z Kłomnicami, a ciekawie zapowiadające się widowisko pomiędzy Romtrans-em i Amatorem nie zawiodło oczekiwań. To, że Amatorzy mają potencjał, było wiadomo czytając listę zgłoszonych zawodników. Aklimatyzacja chyba już za nimi a dowodem na to jest urwanie punktów kolejnej ekipie, która co roku walczy o najwyższe cele. Bez bramek zakończył się natomiast mecz dnia pomiędzy MK Team a Abstynent-em. Obserwowaliśmy dużo walki i jednocześnie ogromny szacunek z obu stron wobec umiejętności rywala. Nikt nie chciał się odsłonić i postawić wyniku na jedną kartę. Podział punktów można uznać za sprawiedliwy.

SGP po niedzieli dopisze na swoje konto komplet oczek jakie mogli wywalczyć zawodnicy tej drużyny. W swoim drugim meczu, nie dali szans Amatorom zwyciężając pewnie 4:1. Dobrze dysponowany Marcin Kozłowski poprowadził SGP do dwóch zwycięstw.

Dzień zakończyła pewna wygrana Romtrans-u nad Abstynentem, który nie zaliczy ostatniej niedzieli stycznia do najbardziej udanych w swoim wykonaniu.

Wyniki:
31.I. – Niedziela – (8 spotkań)
15.00 – 19.30

Gmina Kłomnice – Tadex/Wichry 2:1
(P. Kałużny, (bramka sam.) — P. Wysocki)

MK Team – TRW Polska 4:0
(P. Brzeziński, M. Kubanek, M. Wachowicz, J. Kostarczyk)

TKKF EnerGOsport – Tadex/Wichry 3:3
(R. Furch, Z. Bergier, (bramka sam.) — T. Zyszczak –2, M. Radzik)

SGP – Gmina Kłomnice 3:0
(M. Kozłowski -2, T. Całus)

Romtrans – Amator 3:3
(W. Góra, D. Szczypiór, D. Kotkowski — M. Piasecki, W. Strychalski, J. Przewoźnik)

MK Team – Abstynent 0:0

SGP – Amator 4:1
(M. Kozłowski -2, P. Warocki, K. Rogozik — J. Przewoźnik)

Romtrans – Abstynent 3:0
(J. Chłód -3)

Następne ligowe emocje w dniu świętego Walentego – 14 lutego. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 10.30 a w planach jest rozegranie w sumie 9 spotkań. Spotkania te zakończą

I Etap rozgrywek. Po ich zakończeniu dowiemy się, które drużyny i z jakim dorobkiem punktowym walczyć będą w II Etapie o mistrzostwo, a które o miejsca 9-17.

14.II. – Niedziela – (9 spotkań)
10.30 – 15.30

godz. mecz grupa
10.30 – Tadex/Wichry – Abstynent B
11.00 – Luminex – Jędryka Klub 54 A
11.35 – Grubasy – ZC Michaś A
12.10 – CNC.Wieczorek – Gmina Mykanów A
12.45 – Hydraulik Na Gwałt Zawodzie – ZIB Bernat Miedźno A
13.20 – MK Team – TKKF EnerGOsport B
13.55 – SGP – Romtrans B
14.30 – Gmina Kłomnice – TRW Polska B
15.05 – MK Team – Amator B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *