Włókniarze w Szwecji

W dzisiejszej i ostatniej kolejcie rundy zasadniczej w Szwecji wystąpili wszyscy czterej reprezentacji Złomrexu Włókniarza Częstochowa. Druzyna Rune Holty VMS Elit Vetlanda przerała na wyjeździe z Rospiggarna Hallstavik 50-46. Rune Holta to spotkanie może zaliczyć do udanych – w pięciu startach zdobył 12 punktów oraz jednego bonusa. Vetlanda zajęła czwarte miejsce w tabeli i w półfinale zmierzy się z drużyną Luxo Stars Malilla.

Druzyna Grzegorza Walaska Piraterna Motala przegrała na własnym torze z Indianerną Kumla 47-49 i zajęła ostatnie miejsce w tabeli i co się z tym wiąrze w przyszłym sezonie startować będzie w niźszej lidze. „Greg” w pięciu startach zdobył 11 punktów.

Obrońca mistrzowskiego tytułu Kaparna Goeteborg z Ryanem Sullivanem pokonała na własnym torze Vargarnę Norrköping 59-37. W tabeli Kaparna zajęła 3 miejsce i w półfinale zmierzy się z pierwsza drużyną – Masarną Avesta. „Sully” napewno nie błysnął w tym spotkaniu zdobywając zaledwie 6 punktów w czterech startach.

Drużyna Sebastiana Ułamka Luxo Stars Malilla pokonała na własnym torze Smederna Eskilstuna 52-44. Sebastian w pięciu startach zdobył 8 pinktów oraz dwa bonusy. Luxo zajęło drugie miejsce w tabeli i w półfinale zmierzy się z Vetlandą.

Rospiggarna Hallstavik – VMS Elit Vetlanda 50-46

Rospiggarna 50
1. Andreas Jonsson (2,2*,2,3,1) 10+1
2. Chris Slabon (0,2*,3,0) 5+1
3. Jonas Davidsson (0,0,1,-) 1
4. Robert Kosiecha (1,2,0,1) 4
5. Greg Hancock (2,1*,3,2*,0) 8+2
6. Bohumil Brhel (2*,0,2,2*,2*) 8+3
7. Daniel Davidsson (3,3,u,3,2,3) 14

VMS Elit 46
1. Lee Richardson (3,3,3,3,3) 15
2. David Ruud (1,1,0,0) 2
3. Wieslaw Jagus (3,0,2,0,1) 6
4. Ales Dryml (2*,d,1,1,d) 4+1
5. Rune Holta (3,3,3,1,2*) 12+1
6. Mattias Nilsson (0,1,1,0) 2
7. Piotr Paluch (1,1,2*,1) 5+|1

Biegi z udziałem Holty:
4. Holta, Hancock, Paluch, Brhel 2-4, 10-14
8. Holta, Paluch, J.Davidsson, Kościecha 1-5, 23-25
10. Holta, Jonsson, Nilsson, D.Davidsson (u) 2-4, 28-32
14. Jonsson, Hamcock, Holta, Jaguś 5-1, 44-40
16. Richardson, Holta, Jonsson, Hancock 1-5, 50-46

Pireterna Motala – Indianerna Kumla 47-49

Piraterna
1. Grzegorz Walasek (3,d,3,2,3) 11
2. Niklas Klingberg (1,0,1,2) 4
3. Damian Balinski (2*,3,1,1*,0) 7+2
4. Kenneth Bjerre (3,2*,3,1*,3) 12+2
5. Stefan Andersson (1,1,2,0,2*) 6
6. Tomasz Bajerski (2,d,0,3) 5
7. Stefan Ekberg (1*,1,0,0) 2+1

Indianerna 53
1. Roman Povazhny (2,1,3,w) 6
2. Piotr Swist (0,0,2*,0) 2+1
3. Piotr Protasiewicz (1,3,3,3,2) 12
4. Kaj Laukkanen (0,2*,2*,3,1*) 8+3
5. Henrik Gustafsson (2*,2,2,1,1) 8+1
6. Niklas Fridell (3,-,1*,1*) 5+2
7. Lars Gunnestad (0,3,3,0,2,0) 8
8. Johan Engman – NS

Biegi z udziałem Walaska:
1. Walasek, Povazhny, Klingberg, Świst 4-2
7. Protasiewiczm Laukkanen, Klingberg, Walasek (d) 1-5, 20-22
10. Walasek, Gustagsson, Fridel, Ekberg 3-3, 34-38
14. Protasiewicz, Walasek, Gustafsson, Andersson 2-4, 29-45
16. Walasek, Andersson, Gustafsson, Gunnestad 5-1, 44-46

Kaparna 59
1. Jaroslaw Hampel (1,2,3,1*) 7+1
2. Tomasz Gapinski (u/w,2*,1*,2,1) 6+2
3. Ryan Sullivan (3,u,3,0) 6
4. Rafal Dobrucki (1,3,2*,2*) 8+2
5. Joonas Kylmäkorpi (3,3,3,2,3) 14
6. Sebastian Bengtsson (2*,2*,0,-,3) 7+2
7. Kim Jansson (3,3,2*,2) 10+1
8. Emil Claesson – NS

Vargarna 37
1. Charlie Gjedde (3,1*,3,2,1,3,2) 15+1
2. Daniel Nermark – Z/Z
3. Adam Shields (2*,2,u/w,1*,0,3,0) 8+2
4. Jason Lyons ( d,1,-,-,0) 1
5. Steve Johnston (1,2,1,1,3,0,2) 10
6. Viktor Bergström (0,0,0,-) 0
7. Andreas Bergström (1,0,0,1,1) 3

Biegi z udziałem Sullivana:
3. Sullivan, Shields, Dobrucki, Lyons (d) 4-2, 10-8
6. Shields, Johnston, Gjedde, Sullivan (u) 3-3, 23-13
8. Sullivan, Dobrucki, Johnston, Bergstom 5-1, 31-17
13. Gjedde, Gapiński, Bergstom, Sullivan 2-4, 48-30

Luxo Stars Malilla – Smederna Eskilstuna 52-44

Luxo Stars 52
1. Hans Andersen (1*,3,3,2*,2) 11+2
2. Peter Karlsson (2,3,2*,2,1*) 10+2
3. Sebastian Ulamek (3,0,2*,1*,2) 8+2
4. Mark Loram (1,1,3,2,1*) 8+1
5. Mikael Max (2,1,0,3) 6
6. Peter Ljung (3,1*,0,2) 6+1
7. Thomas Ljung (1,-,1,-) 2
8. Ricky Kling (1,0) 1

Smederna 44
1. Scott Nicholls (3,3,3,3,3,3) 18
2. Peter Nahlin (0,2*,2*,1,3) 8+2
3. Nicki Pedersen (2,1,3,1,0) 7
4. Jesper B Jensen (0,2,0,0) 2
5. Billy Hamill (3,1,2,1,d,d) 7
6. Anders Ljung (2,0,0,0,0,-) 2
7. Christer Johansson (0,-,-,-) 0

Biegi z udziałem Ułamka:
3. Ułamek, Pedersen, Loram, Jensen 4-2, 11-7
6. Nicholss, Nahlin, Loram, Ułamek 1-5, 19-17
8. Loram, Ułamek, Hamill, A.Ljung 5-1, 29-19
13. Nicholls, Karlsson, Ułamek, Jensen 3-3, 41-37
15. Nahlin, Ułamek, Loram, Hamill (d) 3-3, 49-41

Tabela
1. Masarna Avesta 35
2. Luxo Stars Mĺlilla 34
3. Kaparna Göteborg 32
4. VMS Elit Vetlanda 31
5. Smederna Eskilstuna 27
6. Rospiggarna Hallstavik 27
7. Västervik Västervik 24
8. Indianerna Kumla 7
9. Vargarna Norrköping 5
10. Piraterna Motala 4

źródło:www.speedway.nu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *