Wygrana SPS-u.

Dzisiaj w drugim dniu turnieju otwarcia sezonu rozgrwanym w sali Politechniki siatkarki SPS-u pokonały bez większych problemów drużynę AZS-u Białystok 3:1. Kolejny mecz naszych siatkarek już dziś o godzinie 18.30

Każdy mecz w tym turnieju rozgrywany jest po 4 sety. W przypadku wyniku po 2 rozgrywany jest set 5.

Nasze zawodniczki wyszły na boisko naładowane energią, tak samo jak ich przeciwniczki. Na początku setu gra punkt za punkt, jednak przy stanie 11:11 z krótkiej kończą Częstochowianki i wychodzą na dwu punktowe prowadzenie. Nasze zawodniczki bardzo dobrze spisują się w bloku i ataku. Przeciwniczką trudno jest powstrzymać znakomicie dysponowane Edyte Węcławek i Agnieszke Starzyk. Emocje tego seta trochę podniosły się, gdy została zablokowana Aga Starzyk. Wynik na tablicy brzmiał wtedy 22:21. Siatkarki nie były tym jednak zbytnio zmartwione i po bloku Izabeli Kasprzyk schodziły z boiska jako zwyciężczynie pierwszego seta.

Drugi set praktycznie nie różnił się od pierwszego. Początek bardzo wyrównany, potem na kilka punktów odskakują siatkarki SPS-u. W tej odsłonie meczu na boisku szczególnie wyróżniała się Iza Kasprzyk. Przy stanie 20:18 razem z Olą Król skutecznie zablokowały rywalki. Bardzo dobrym atakiem ze skrzydła Kasprzyk zdobyła także 24 punkt. Tego seta zakończyła wspomniana wcześniej Ola Król.

Set trzeci bez histori. Przeciwniczki całkowicie straciły wiarę w zwycięstwo, a ich trener dał pograć młodym zawodniczkom. Od początku bardzo ładnie serwowała Aga Starzyk, która zdobyła bezpośrednio 2 punkty z zagrywki. Nasze zawodniczki co chwila posyłały piłkę w boisko, a rywalką trudno było znaleźć na to jakiś sposób. Ostatnia piłka trzeciego seta została posłana w siatkę przez siatkarki AZS-u Białystok.

W czwartym secie na boisku pojawił się drugi skład SPS-u. Na początku dziewczyny toczyły wyrównaną walke z bardziej doświadczonymi przeciwniczkami, jednak od stanu 16:17 całkiem się pogubiły. Popełniały bardzo dużo niewymuszonych błedów i ostatecznie przegrały seta do 18.

W czasie meczu bardzo aktywnie działał klub kibica SPS-u. Warto także zauważyć, że poziom sędziowania tego spotkania był bardzo daleki od chociażby dobrego…

SPS Politechnika Częstochowa – AZS Białystok 3:1 (25:22, 25:20, 25:11, 18:25)

We wczorajszym meczu AZS Białystok pokonał Olimpię Jawor 3:1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *