Oświadczenie Stowarzyszenia Klubu Kibica AZS Częstochowa

„W odpowiedzi na oświadczenie Zarządu Klubu Środowiskowego Piłki Siatkowej AZS Częstochowa, które ukazało się na łamach Waszego portalu w dniu 23. 11. 2004 r., Stowarzyszenie Klubu Kibica AZS Częstochowa chciałoby sprostować pewne fakty…” Dalsza część oświadczenia poniżej…

„Zachowanie kibiców AZS, które miało miejsce w trakcie spotkania 5. kolejki PLS pomiędzy AZS Częstochowa, a Skrą Bełchatów było wyrazem protestu przeciwko postępowaniu Zarządu KŚPS AZS oraz firmy ochraniającej wszystkie spotkania w hali Polonia wobec Klubu Kibica.

Od momentu utworzenia Stowarzyszenia Zarząd Klubu nie ułatwiał nam działania. Można wręcz powiedzieć, że niektórzy z jego członków i ich współpracowników usilnie dążą do likwidacji tej grupy. Zdarza się, że jesteśmy posądzani o czyny, które nie miały miejsca lub z pewnością nie stały się udziałem członków Stowarzyszenia.

Najbardziej niesprawiedliwym jest bezpodstawne oskarżenie o nadużywanie bezpłatnych wejściówek na mecze AZS. Taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Członkowie Stowarzyszenia, przygotowujący oprawę meczową i posiadający karnety, wchodząc do hali zawsze okazują swoje wejściówki do skasowania ochronie. Nazwiska pozostałych osób figurują na liście – ta część Klubu Kibica wchodzi do hali Polonia całą grupą. Zarówno lista, jak i grupa są szczegółowo kontrolowane przez ochronę. Nie może być zatem mowy o żadnych nadużyciach..

Następny zarzut, kierowany pod naszym adresem to zatargi z ochroną. Napiętą sytuację zapoczątkowało znieważenie niektórych członków Stowarzyszenia przez szefa ochrony.

Kolejną sprawą jest sytuacja, jaka miała miejsce po spotkaniu z KS Jastrzębski Węgiel, w dniu 31. 10. 2004 r. Po jego zakończeniu grupa kibiców sprowokowana wyjątkowo wulgarnym zachowaniem fanów KS Jastrzębski Węgiel ruszyła w ich stronę. Zachowanie to było niepotrzebne i nieodpowiedzialne, jednakże jego celem nie było wywołanie zamieszek, lecz utarczki słowne. Interwencja ochrony była wyjątkowo agresywna – dotkliwie pobito dwóch członków Stowarzyszenia. Dowodem nadgorliwego zachowania ochrony jest nagranie z monitoringu w hali Polonia.

Bezpodstawna była również decyzja szefa ochrony, przed meczem ze Skrą Bełchatów, zgodnie z którą członkowie Klubu Kibica zmuszeni byli do – niczym nieuzasadnionego – oczekiwania na mrozie, by wejść do hali Polonia.

Jesteśmy oburzeni postawą Zarządu KŚPS AZS i jego bezpodstawnymi oskarżeniami. Bardzo nam przykro, że nasze wysiłki fizyczne oraz finansowe, jakie wkładamy w dopingowanie AZS są kwitowane jako chuligańskie wybryki.

Pozostawiamy działaczy AZS z pytaniem: „Kim jest dla Was najwierniejsza grupa kibiców?”. Czy tym mianem można określić działaczy, sponsorów, a może „nieodpowiedzialnych” członków Stowarzyszenia Klubu Kibica, którzy mając biało-zielone barwy w sercach, poświęcają swój czas i są ze swoim zespołem zawsze i wszędzie?

Stowarzyszenie Klubu Kibica AZS Częstochowa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *