Pokonać Stal.

W najbliższą sobotę (27.XI) o 17 ISKRA podejmie w Hali Polonia Stal Stalową Wolę. Stal to trudny rywal i zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli. Ósmy TYTAN traci jednak zaledwie punkt.

Stal to mocna drużyna, która ma w składzie jedną prawdziwą gwiazdę. Roman Prawica to zawodnik jak na 1.ligę wyśmienity. Prawica jest wychowankiem Stali, jednak przez wiele sezonów występował w Anwilu Włocławek. Dobre występy zaowocowały powołaniem do kadry Polski. W tym roku były reprezentant wrócił do „swojego” klubu gdyż nie dostał angażu w ekstraklasie. Mierzący 2 metry skrzydłowy, który może grac także jako obrońca rzuca ponad 20 punktów na mecz. Dodatkowo zbiera prawie 7 piłek i dość dobrze blokuje. Częstochowianie będą musieli uważać także na innych graczy. Chociaż nie dorównują oni klasą Prawicy to spisują się dość równo. Jednym z takich graczy jest 33-letni Henryk Bieleń, który grał kilka sezonów w ekstraklasie. Kolejnym groźnym rywalem będzie na pewno Paweł Pydych, który jest dobrym strzelcem. Równie groźny w ataku jest Marcin Malcherczyk.

Nasi gracze po słabym początku są teraz w dobrej dyspozycji. Jednak należy zauważyć, że w ostatnich meczach tracą dużo punktów. Należy więc w sobotę ostro przyłożyć się w obronie, bo Stal jest mocna zarówno w obronie jak i w ataku. Problemem może być uraz jakiego nabawił się Marcin Miękus w meczu w Wałbrzychu. Uraz kolana sprawia, że występ „Miękiego” stoi pod znakiem zapytania. Jeżeli jednak formę utrzymają Sośniak i Motyl, a reszta zawodników zagra na swoim poziomie to dwa punkty prawdopodobnie zostaną w Częstochowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *