Cenna wygrana

W VII kolejce Ligi Akademickiej AZS Politechnika Poznań przegrała z AZS Politechniką Częstochowa 55:75 mimo prowadzenia do przerwy 39:28. Była to piąta z rzędu wygrana naszych studentów.

Mecz rozpoczął sie od prowadzenia gości 14:8. Po czasie wziętym przez trenera gospodarzy przewaga ta zaczęła topnieć, a po rzucie w ostatniej sekundzie Piotra Gacka zawodnicy z Poznania po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 22:20. Druga kwarta to zdecydowana przewaga poznaniaków. Częstochowscy studenci długo nie potrafili trafić do kosza, co chwila popełniali faule ofensywne, a miejscowi systematycznie powiększali przewagę, która na koniec kwarty wyniosła 11 punktów.

Po zmianie stron w 23 minucie było już 45:30 dla gospodarzy. Wtedy trener Ryszard Janas ustawił strefę na poznaniaków. Efekt? W ciągu 7 minut nasi studenci rzucili 20 punktów przy tylko 2 gospodarzy! Już po 30 minutach na tablicy widniał wynik 47:50. Ostatnia kwarta to nadal popis gry częstochowian. Świetna gra w obronie i szybkie kontry były zabójcze dla miejscowych graczy, którzy nadal nie mogli sforsowac strefy gości. Tak było do końca meczu. Wygrana druga połowa 47:16 przez naszych studentów mówi sama za siebie. Warto dodać, że przez ostatnie 19 minut trener Janas nie dokonał żadnej zmiany…

Naszą drużynę należy pochwalić za świetną grę w obronie w drugiej połowie. Mimo gorszych warunków fizycznych całkowicie zdominowali grę pod tablicami. W sumie odnotowano im aż 53 zbiórki! W ataku było gorzej. Zupełnie nie wpadały rzuty za trzy punkty. 10% skuteczności z obwodu to zdecydowanie za mało. Indywidualnie na szczególne pochwały zasłużył Michał Szczytyński – zdobywca 30pkt, 8 asyst, 8 zbiórek i 5 przechwytów. Należy jednak dodać, że zawodnik ten nie trafił połowy z 18 oddanych osobistych…

AZS Politechnika Poznań – AZS Politechnika Częstochowa 55:75 (22:20; 17:8; 8:22; 8:25)