Gala Lodowa – zwycięstwo „Slammera”

W rozegranej wczoraj trzeciej już Gali Lodowej zwyciężył jej organizator Sławomir Drabik. Na drugim stopniu podium stanął Sebastian Ułamek, zaś na trzecim tak jak w zeszłym roku Mirosław Kowalik.

Zawody były bardzo ciekawe, dla licznie zgromadzonej publiczności na lodowisku MOSIR-u przy ulicy Boya-Żeleńskiego. Na torze nie zabrakło walki do ostatnich metrów, a to w szczególności dzięki Sławomirowi Drabikowi, który jeśli przegrał start nie dawał za wygraną i jak się później okazało w turnieju nie znalazł pogromcy.

Na pewno najciekawszym wyścigiem tej gali był bieg ósmy, w którym Drabika na jednym z łuków postawiło w poprzek i wyprzedzili go Rafał Dobrucki oraz Grzegorz Walasek. „Slammer” nie dał jednak za wygraną, najpierw wyprzedzając Indywidualnego Mistrza Polski, a późnij na samej kresce wyprzedził Rafała Dobruckiego.

Po 12 biegach najwięcej punktów mieli Sławomir Drabik (12), oraz Tomasz Jędrzejak (10), którzy automatycznie awansowali do finału. W barażu zas musieli wystąpić: Sebastian Ułamek (9), Mirosław Kowalik (8), Adam Pietraszko (7) i Rafał Dobrucki (6). Bez problemowo do finału awansowali Sebastian Ułamek i Mirek Kowalik.

Bieg finałowy wygrał Sławomir Drabik, który prowadził od startu do mety. Drugie miejsce zajął Sebastian Ułamek, trzecie Mirosław Kowalik, zaś czwarty był Tomasz Jędrzejak.