O porażce raz jeszcze.

Siatkarki SPSu Politechniki sprawiły kibicom w sobote dużą niespodziankę. Niestety nie była ona zbyt miła. Dalej kilka słów o meczu z TPSem Rumia, komplet wyników XV kolejki Serii B oraz krótka rozmowa z Agnieszką Starzyk.

Politechnika musiała uznać wyższość rywalek z Rumii w sobotnim meczu. Wydaje mi się jednak, że ta przegrana nie była spowodowana jakąś wybitną postawą rywalek, ale po prostu słabszą formą naszych dziewczyn. Na pewno najbardziej szkoda straconego drugiego seta. Kto wie, czy gdyby ten padł łupem SPSu dalsza część meczu nie potoczyłaby się zupełnie inaczej. Częstochowianki na początku tej partii prowadziły nawet różnicą 9 punktów (3:12). Dziewczyny na pewno starały się walczyć, zabrakło chyba jednak wiary w końcowe zwycięstwo oraz co najważniejsze spokoju w grze.
Następny mecz SPS rozegra 29 stycznia przed własną publicznością. Rywalem będzie ostatnia drużyna w tabeli – ChTPS Chodzież.

O meczu rozmawiałam z Agnieszką Starzyk. Zapytałam co przesądziło o porażce SPSu oraz czy obecność na boisku Weroniki Kaczmarek mogłaby zmienić losy meczu. Nie zabrakło także pytania o stan zdrowia Agnieszki. Oto co powiedziala:

Niestety ostatnio u nas jest tak, że jak przegrywamy 2-3 punktami to robi się niepotrzebna nerwówka i przez to tracimy nastepne punkty a w konsekwencji sety. I tak było w Rumii. Pierwszego seta wygrałyśmy spokojnie. W drugim proawdziłyśmy już 13:5 i cos się zacięło. Najgorsze jest to, że nikt nie znajduje przyczyny bo Patrycja Komorowska rozgrywała dobrze i nie można mieć do niej pretensji. To chyba tkwi w nas samych bo oprócz Patrycji jest jeszcze 5 doswiadczonych zawodniczek.
Meczu nie przegrałyśmy przez złe rozegranie. Jak mówiłam Patrycja rozgrywała dobrze a w obronie wybroniła naprawde dużo piłek. Trudno powiedzieć co by było gdyby zagrała Weronika ale z taką formą jaką zaprezentowałysmy w Rumii myślę że też byłoby ciężko.
W czwartek poslizgnęłam sie pod uczelnią i od tamtej pory boli mnie kolano. Miałam w ogóle nie grać ale na rozgrzewce stwierdziłam, że nie jest aż tak źle. W drugim secie poprosiłam o zmianę. Później co prawda wchodziłam na atak ale i tak do mojej normalnej dyspozycji było jeszcze bardzo daleko…