Liga okręgowa – XVII kolejka

10 punktów. Tyle rzucili do przerwy koszykarze Centrum Inkaso podejmując AZS Politechnika w rozgrywkach częstochowskiej Ligi Okręgowej…

To miał być łatwy mecz. Co prawda w barwach Centrum Inkaso nie mógł grać Łukasz Jakóbczak ale myśląc o play-off drużyna gospodarzy musiała ten mecz wygrać. Rzeczywistość była jednak całkiem inna. Wynik do przerwy – 10:49 – mówi sam za siebie. Fatalna gra oraz kompletny brak obrony był wodą na młyn dla osłabionej drużyny Politechniki. W drugiej połowie co prawda obrona na całym boisku pozwoliła zniwelować ogromną różnicę ale strat z pierwszej połowy nie udało się odrobić.

Najciekawszym meczem w tej kolejce było spotkanie AZS WSZ z Maskpolem. Do przerwy zanosiło się na niespodziankę bowiem podopieczni Roberta Pęczaka prowadzili 50:41. W drugiej odsłonie jednak gospodarze pokazali miejsce w szeregu ekipie gości rzucając w ciągu 20 minut aż 73 punkty.

Niespodzianką zakończyło się spotkanie Monument – Mustaf. Obie drużyny walczą o czwartą pozycję ale przed meczem to gospodarze byli faworytem. Kolejny raz okazało się jednak, że w tym sezonie nikt nie może być pewnym wygranej i wyżej notowany Monument przegrał to spotkanie różnicą 14 punktów.

Bardzo emocjonujące spotkanie odbyło się w Myszkowie gdzie o jeden punkt lepsi od gospodarzy była drużyna z Kłobucka.
Kolejny rekord padł w Konopiska gdzie miejscowa ekipa rozgromiła młodych zawodników Iskry różnicą aż 120 punktów!