Zwycięstwo koszykarzy AZS PCz.

Zawodnicy AZS Politechniki Częstochowa pokonali AZS Uniwersytet Warszawa 74:61 i umocnili się na pozycji lidera. W niedzielę o 15.30 w hali Politechnik następny mecz – przeciwnikiem będzie AZS Politechnika Poznań…

Sobotnie spotkanie zaczęło się od prowadzenia 5:0 przez podopiecznych trenera Ryszarda Janasa jednak już chwilę później zawodnicy ze stolicy doprowadzili do wyrównania. Mecz praktycznie cały czas był wyrównany a częstochowianie nie mogli uzyskać większej przewagi niż kilka punktów. W ekipie warszawskiej bardzo dobrze grał Zajączkowski, który umiejętnie prowadził swoją drużynę ale również dużo punktował. Prawdziwą zmorą dla gości były jednak w tym meczu rzuty osobiste bowiem nie trafili oni kilkunastu takich rzutów! W tym elemencie nie lepsi byli koszykarze Politechniki – tylko 63% celnych rzutów. Pierwsza połowa zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gospodarzy 34:26. Do przerwy najlepiej punktowali w naszej druzynie: Michał Szczytyński 11pkt, Daniel Pełka 7pkt a Tomasz Czajkowski w drugiej kwarcie w przeciągu kilku minut zanotował aż 5 zbiórek w ataku.
Druga połowa to nadal nienajlepsza gra Politechniki. Na szczęście przebudził się Wojciech Kotlewski, który rzucił w tej cześć gry aż 19 punktów. Powoli przewaga rosła ale nie była wyższa niż 12 punktów. O wyniku meczu zadecydowała 37 minuta spotkania. Wtedy to ławka gości została ukarana przewinieniem technicznym a następnie częstochowianie trzy razy zbierali piłkę z atakowanej tablicy. Warszawiacy się pogubili a ważne 4 punkty zdobył spod kosza Przemysław Szymański i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.
Podsumowując: nie był to najlepszy mecz w wykonaniu naszej drużyny. Sporo było błędów i niecelnych rzutów. Jedyne co w miarę wychodziło to obrona i po raz kolejny dzięki temu elementowi Politechnika wygrała swoje spotkanie.
Już jutro do Częstochowy przyjedzie ekipa AZS Politechnika Poznań i aby wygrać to spotkanie podopieczni trenera Janasa muszą zagrać zdecydowanie lepiej.

AZS Polit. Cz-wa – AZS Uniw. W-wa 74:61 (20:17; 14:9; 24:21; 16:14)