Pracowity weekend

Pracowity weekend czeka koszykarzy AZS Politechniki Częstochowskiej. W sobotę o 14 zmierzą się z AZS Uniwersytetem Warszawa a w niedzielę o 15.30 z AZS Politechniką Poznań…

Podopieczni Ryszarda Janasa obecnie liderują w I Lidze Akademickiej. Obaj przeciwnicy zajmują dalsze pozycje ale zapewne oba mecze nie będą łatwymi pojedynkami. Szczególnie mecz z ekipą Poznania zapowiada się interesująco bowiem w ostatnich latach oba zespoły spotykały się bardzo często i przez to znają się bardzo dobrze. Ostatnio górą byli częstochowianie i tak też powinno być w niedzielę. Siłą napędową poznańskiej drużyny jest Piotr Gacek – podstawowy zawodnik II-ligowej Tarnovii Tarnowo Podgórne – i to na niego częstochowianie muszą bardzo uważać. W I rundzie w meczu w Poznaniu zanosiło się na zwycięstwo gospodarzy bowiem do przerwy prowadzili oni 39:28, jednak zmiana obrony na strefową kompletnie zaskoczyła poznaniaków i przegrali oni ten mecz 55:75. W meczu tym najlepiej zagrał zdobywca 30 punktów Michał Szczytyński.
Dzień wcześniej do Częstochowy przyjedzie ekipa ze stolicy, która w tym sezonie spisuję się słabo i zajmuje dopiero 8 miejsce. Drużyny tej jednak nie można zlekceważyć ponieważ była ona bliska sprawienia sensacji i o mały włos nie pokonała wicelidera AZS AR w Lublinie. Po 3 kwartach prowadziła dzięki świetnej grze Zajączkowskiego – 44pkt i aż 10×3! – różnicą 11 punktów. Ostatnia kwarta jednak została zdominowana przez lublinian, którzy nie pozwolili sobie na porażkę na własnym parkiecie. Mecz z Uniwersytetem Warszawa inaugurował rozgrywki Ligi Akademickiej w tym sezonie. W meczu w Warszawie częstochowianie wygrali 78:58, a najlepszymi zawodnikami w barwach Politechniki byli Wojciech Kotlewski 18pkt i Przemysław Szymański 8pkt i 11zb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *