Udany rewanż SPS-u!

Siatkarki SPS Politechnika Częstochowa w pełni zrewanżowały się drużynie Skry Bełchatów za porażkę w I rundzie i dziś gładko wygrały na wyjeździe 3:0!

Mecz od początku układał się po myśli trenera Rafała Bogusa. Na początku pierwszego seta przy stanie 5:4 dla SPS na zagrywkę weszła Agnieszka Starzyk i przewaga częstochowianek wzrosła do 5 punktów. Różnica ta utrzymywała się dosyć długo jednak w drugiej części seta po skutecznej grze Edyty Węcławek przewaga zaczęła systematycznie rosnąć. Mocna zagrywka całkowicie utrudniła Skrze rozgrywanie akcji, a nasze dziewczyny szybkimi i skutecznymi kontrami powiększały przewagę, która na koniec seta wyniosła 9 punktów. Należy podkreślić również bardzo dobrą grę w obronie naszych siatkarek.
Drugi set był najbardziej wyrównany. Być może dlatego, że obie ekipy popełniały sporo własnych błędów. Na początku prowadzenie objął SPS 7:3, jednak w tym momencie kilku ataków pod rząd nie skończyła Edyta Węcławek i trener dał jej na chwilę odpocząć. W jej miejsce przy stanie 7:9 weszła Beata Fortuna. Minimalna przewaga Skry szybko została anulowana. Od tej chwili obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 17:17. Wtedy skutecznymi atakami popisała się Izabela Kasprzyk. Gdy na tablicy wyników było 20:18 na zagrywkę poszła Węcławek i zdobyła 2 punkty bezpośrednio z zagrywki, a jeden atakiem Anna Cupisz, która zmieniła Weronikę Kaczmarek. W tym momencie stało się faktem, że SPS wygra drugiego seta bo przy prowadzeniu 23:19 nic się już nie mogło zdarzyć.
Trzeci set to popisowa gra Agnieszki Starzyk, która tylko w tym secie z 9 ataków skończyła 8! Wtórowała jej Iza Kasprzyk – 5 skutecznych ataków. Do tego doszła aktywna gra na siatce Magdy Fedorów i Oli Król. Wygrana partia 25:15 mówi sama za siebie. Nie pomagały zmiany i czasy brane przez bełchatowskiego trenera. Siatkarki SPS-u w tym secie były nie do zatrzymania i w pełni zehabilitowały się za niespodziewaną porażkę 2:3 u siebie w I rundzie.

Kluczem do sukcesu była dzisiaj mocna zagrywka, która bardzo utrudniała grę gospodyniom. Z samej zagrywki nasze dziewczyny zdobyły aż 9 punktów, a co najmniej drugie tyle sprawiło Skrze ogromne problemy w przyjęciu. Do tego należy dodać dobrą grę w obronie oraz wysoką skuteczność w ataku. Cała drużyna zagrała bardzo dobre zawody. Na pewno duże znaczenie miał fakt powrotu do zdrowia rozgrywającej Weroniki Kaczmarek.

Skra Bełchatów – SPS Politechnika Częstochowa 0:3 (16:25; 21:25; 15:25)