3-0 po raz drugi.

Po drugim zwycięstwie siatkarzy AZSu nad Płomieniem Sosnowiec 3-0 ( 25:12; 25:15; 30:28 ) częstochowianom brakuje już tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do półfinału rozgrywek play-off Polskiej Ligi Siatkówki. Wczorajszy mecz poza setem trzecim nie przyniósł zasiadającym na trybunach kibicom większych emocji.
Relacja z meczu dalej…

W pierwszym secie od mocnego uderzenia zaczęli gospodarze zdobywając aż 11 punktów przy 2 punktach wywalczonych przez zespół gości. Siatkarze AZSu znakomicie radzili sobie w przyjęciu, co umożliwiało precyzyjne rozegranie piłki, oraz w bloku. Na drugą przerwę techniczną częstochowianie schodzili z przewagą 10 punktów ( 16:6 ). W dalszej części seta świetnie w obronie grał Piotr Gacek. Dzięki jego obronom reszta zespołu mogła wyprowadzać skuteczne kontrataki, co miało przełożenie na wynik ( 23:8 ). W końcówce seta częstochowianie popełnili błędy w bloku, oraz ataku i pozwolili sosnowiczanom zmniejszyć rozmiary porażki w tej partii, która zakończyła się wynikiem 25:12.

Na początku drugiego seta „Kaziki” prowadzili wyrównaną walkę do pierwszej przerwy technicznej. Później za sprawą taktycznej zagrywki Jakuba Oczko, która sprawiła wiele problemów w przyjęciu sosnowiczanom, podopieczni trenera Skorka zaczęli seryjnie zdobywać punkty blokiem. Michał Winiarski, który wszedł w pole zagrywki, poczęstował rywala serią mocnych zagrywek i na tablicy widniał rezultat 17:9 dla AZSu. W tym momencie trener Akademików – Edward Skorek, zdecydował się na wpuszczenie rezerwowych zawodników na plac gry, którzy nie mieli większych problemów z wygraniem tego seta 25:15.

Na trzeciego seta zespół AZSu wyszedł w mocno rezerwowym składzie. Na parkiecie pojawili się: Michał Żuk, Marcin Kocik, Andrzej Szewiński i Bartosz Gawryszewski. I jak się później okazało mieli oni sporo problemów w końcówce seta. W drużynie z Sosnowca wyróżniał się Jakub Łomacz, który zaliczył kilka udanych ataków pod rząd. Sosnowiczanie mieli cztery piłki setowe, jednak nie wykorzystali szansy i przy stanie 27:28 dla gości, Biało-zieloni zdobyli trzy punkty pod rząd kończąc tego seta 30:28 i cały mecz 3-0.

Stan rywalizacji: 2-0 dla AZSu