Ach te piąte sety..

SPS Politechnika Częstochowska przegrała czwarty mecz z kolei i czwarty tie- break. Tym razem Częstochowianki uległy w Legionowie tamtejszej Legionovi 3:2 [23:25, 25:16, 17:25, 25:19, 15:13]. SPS spadł w ligowej tabeli na 4 pozycje. Dalej kilka słów o meczu oraz wypowiedzi zawodniczek.

Spotkanie w Legionowie na pewno dostarczyło takich emocji, jakich się po nim spodziewano. Gospodynie zaprezentowały się równie dobrze jak przed tygodniem w spotkaniu z Dąbrową Górniczą, a Częstochowianki ponownie „zawaliły” końcówkę piątego seta.
W pierwszej partii Legionovia wyszła na skromne prowadzenie, które jednak Częstochowianki szybko odrobiły i ostatecznie wygrały seta do 23. W drugim secie podobnie jak w poprzednim gospodynie dosyć szybko osiągnęły przewagę, jednak tym razem SPS nie zdołał jej odrobić i po raczej słabej grze przegrał do 16. Kolejne dwie odsłony miały przebieg podobny do seta drugiego. Obie drużyny zamieniały się tylko rolami. W trzeciej partii wydarzenia na boisku kontrolowały Częstochowianki, w następnej – gospodynie. To wszystko doprowadziło do czwartego już (przegranego) z kolei tie – breaka SPSu. Politechnika zdołała w nim osiągnąć nawet 4 punktowe prowadzenie (8:12), które jednak bardzo szybko roztrwoniła i już za chwile był remis po 12. Od tego momentu przyjezdne zdobyły już tylko jedno „oczko”, a Legionovia spokojnie dograła tego seta to końca i mogła się cieszyć z tego ważnego dla niej zwycięstwa.

Przegrana ta już praktycznie „zakopała” szanse Częstochowianek na grę w barażach o Serie A. Szkoda, bo gdyby ten mecz był wygrany to jeszcze wiele się mogło zdarzyć. Teraz trzeba walczyć już chyba tylko o odzyskanie zaufania kibiców, którzy po tej serii porażek nie mają żadnych powodów do radości.
Obecnie czeka nas krótka przerwa w grze. SPS kolejne spotkanie rozegra 2 kwietnia, kiedy to pod Jasną Górę przyjedzie MMKS Dąbrowa Górnicza.

Po meczu powiedziały:

Ola Król:
„Mecz był bardzo wyrównany. Gospodynie bardzo bojowo się nastawiły na nas i nie chciały odpuścić. Kolejna końcówka jednak została przegrana. Na pewno nie byłyśmy gorsze ale Legionovia lepiej rozegrała ostatnie akcje a to zadecydowało o naszej kolejnej porażce.”

Weronika Kaczmarek:
„Naprawdę ciężko coś powiedzieć. Kolejny mecz, kolejny tie – break, kolejna porażka… W I secie przegrywałyśmy już 10:16 ale udało się go wygrać. Podobnie było w trzecim secie. Od początku musiałyśmy gonić ale udało się i było już 2:1 w setach. W tie – breaku wygrywałyśmy 12:8 i myślałyśmy, że w końcu wygramy. W tym momencie jednak zmieniło się ustawienie, które jest naszym najsłabszym (Węcławek, Kaczmarek, Fedorów przy siatce- przyp. red.) i zaczęłyśmy tracić punkty. Legionovia postawiła blok na naszym lewym skrzydle gdzie nie mogła ataku skończyć Edyta Węcławek. Zrobiło się 12:12. Za chwilę przy próbie wyprowadzenie kontry Iza Kasprzyk wpadła w Magdę Fedorów i straciłyśmy kolejny punkt który nas kompletnie załamał. Ostatni atak Agi Starzyk został podbity przez gospodynie a skuteczna ich kontra zakończyła mecz”

Agnieszka Starzyk:
Zapytana o swoją postawę, pretensje trenera Bogusa, oraz „niemoc” zespołu w piątych setach.
„Ciężko mi oceniać swoją postawę i wolę to zostawić trenerom. W każdym bądź razie szczególnie w ataku szło mi naprawdę nieźle i większość z nich skończyłam.
Nie wiem czy trener Bogus będzie miał do mnie pretensje ale jeżeli jakieś ma to mam nadzieję, że nie będzie tego pokazywał w mediach tylko powie mi to na osobności. Mecz przegrywają zawodniczki i trenerzy – wszyscy razem, nawet jak ktoś ma słabszy dzień. Bo siatkówka to gra zespołowa
Naprawdę nie wiem co się dzieje z nami w tie – breaku. Przychodzi moment, że nie potrafimy się przełamać i tracimy kilka punktów z rzędu. Zarówno my jak i trenerzy nie potrafimy temu zaradzić. Mam nadzieję, że będzie lepiej…”