Centrum Inkaso za burtą!

W Lidze Okręgowej po minimalnej porażce na własnym boisku z AZS WSZ drużyna Centrum Inkaso definitywnie zakończyła rozgrywki. Piąte miejsce nie kwalifikuje bowiem do play-off…

Cień szansy zawodnicy Inkaso mieli przed ostatnim meczem. Musieli go wygrać i liczyć na dwie porażki Monumentu. Plan nie został wykonany nawet w minimum ponieważ lider Ligi Okręgowej okazał się lepszy. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Walka trwała punkt za punkt i na przerwę o ten jeden punkt lepsi byli goście. W drugiej połowie przewaga Centrum Inkaso wynosiła już prawie 10 punktów i wydawało się, że AZS WSZ poniesie drugą porażkę w sezonie. Nic z tych rzeczy. Gospodarze przez ostanie 5 minut zdobyli tylko dwa punkty (kilka sekund przed końcem) a goście konsekwentnie punktowali i w ostatniej minucie wyszli na prowadzenie. Po celnym rzucie w ostatniej sekundzie mecz zakończył się wynikiem 72:76.

W innym bardzo ciekawym spotkaniu Olesno – Maskpol potrzebna do wyłonienia zwycięzcy była dogrywka. W niej lepsi okazali się gospodarze i to oni prawdopodobnie zakończą sezon na drugim miejscu. A po 30 minutach to Maskpol prowadził aż 13 punktami. Stratę tą Olesno odrobiło a dodatkowe 5 minut zadecydowało kto tego dnia był lepszy.

W pozostałych spotkaniach emocji było już mniej. Monument wykorzystał szansę na awans do play-off i pokonał u siebie Myszków. W meczu drużyn z dolnej części tabeli lepszy w Konopiskach okazał się Kłobuck a AZS Politechnika rozgromiła młodych zawodników Iskry. Co ciekawe ci sami gracze w zaległym spotkaniu stawili dzielny opór drużynie z Olesna jednak nadal są bez zwycięstwa w tym sezonie…