Liga Okręgowa

W meczu na szczycie KS Maskpol pokonał Centrum Inkaso 76:67 i jest juz jedną nogą w play-off. W pozostałych spotkaniach obyło się bez niespodzianek…

Mecz KS Maskpol – Centrum Inkaso cieszył się sporym zainteresowaniem. W małej sali zajęte były wszytkie miejsca, wszak był to mecz o przysłowiowe „cztery punkty”. Górą byli gospodarze choć zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Co prawda na początku osiągnęli oni nawet kilkunastopunktowe prowadzenie ale dobra gra w obronie Inakso zniwelowała tą przewagę do 1 punktu w końcówce czwartej kwarty. Ostatnie trzy minuty lepiej zagrali bardziej zgrani zawodnicy Maskpolu i po akcjach Dędka i Płaczka mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Na pewno było to jedno z lepszych meczów w ostatnim czasie w częstochowskiej Lidze Okręgowej.
Ciekawie było również w meczu AZS Politechnika – Monument. Po niespodziewanym wygraniu z Inkaso drużyna gospodarzy rzadko przegrywająca u siebie była faworytem tego meczu. Dodatkowo goście byli bardzo osłabieni a na ławce nie było praktycznie rezerwowych. Tym razem jednak Politechnika musiała uznać wyższość Monumentu i dzięki temu ekipa gości nadal walczy o czwórkę i ma na nią duże szanse.
W pozostałych spotkaniach obyło sie bez niespodzianek i górą były drużyny wyżej notowane. Zwycięstwo AZS WSZ w Kłobucku praktycznie zapewnia jej pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

OSIR KLOBUCK – AZS WSZ 69:103
KS MASKPOL – CENTRUM INKASO 76:67
AZS P. CZWA – MONUMENT CZWA 63:69
UKS MUSTAF – KONOPISKA 90:79

W tabeli po tej kolejce nadal prowadzi AZS WSZ mając na koncie tylko jedną porażką. Tuż za nią plasuje się Olesno – 4 porażki i Maskpol – 5 porażek.