0:3 – relacja.

Siatkarki SPS-u Politechniki Częstochowa niestety przegrały wczoraj w sali Politechniki trzecie spotkanie z Dalinem Myślenice. Oznacza to, że Dalin w przyszłym sezonie grać będzie w Serii A, a częstochowianki w Serii B. Dalej relacja z tego meczu.

14 zdjęć autorstwa Piotrka Bednarka TUTAJ

Po pierwszej akcji Dalin prowadził 0:1, ponieważ zablokował na skrzydle jedną z naszych atakujących. Po kolejnych akcjach SPS wyszedł jednak na prowadzenie 4:1, z którego za chwilę zrobiło się 4:3 i 4:8. Wtedy to punkt atakiem zdobyła Iza Kasprzyk. Rywalki bardzo dobrze grały w obronie i wyprowadzały skuteczne kontry. Przy stanie 7:12 dobrze serwowała Król, a za chwilę podobnie Edyta Węcławek. Wynik brzmiał wtedy 10:13 dla Dalinu. Do końca tej partii rywalki kontrolowały wydarzenia na boisku, a punkty SPS bardzo często zdobywał dzięki błędom przeciwniczek. Ostatecznie set przegrany przez Politechnikę do 18.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia częstochowianek 1:0. Później SPS dotknął siatki, sędziowie odgwizdali Weronice Kaczmarek przełożenie, asa zaserwowały przyjezdne. W aut atakowały Kasprzyk i Starzyk i rywalki zdobyły 8 punktów po kolei (1:9). Drugi punkt dla SPSu zdobyła atakiem Magda Fedorów. Przy stanie 2:12 trener Bogus zdecydował się na zmianę: Agnieszkę Starzyk zastąpiła Emilia Burchart. W tym okresie SPS tylko stał na boisku. Coś ruszyło dopiero przy stanie 6:17, kiedy to dwa razy skutecznie atakował Węcławek. Za chwilę na pole zagrywki weszła Ola Król i przy jej serwisie SPS zdobył 4 punkty. Politechnika trzy razy pod rząd zatrzymała rywalki blokiem, co było bardzo ważne, ponieważ ta sztuka wcześniej nie udała się ani razu. Był to jednak koniec emocji w tym secie. Rywalki ponownie wzięły sprawy w swoje ręce i szybko wygrały do 17.

Ostatni set tego meczu to ponownie od początku dominacja Dalinu. Przewaga nie była jednak tak miażdżąca jak w secie poprzednim i wynosiła 2-3 punkty. Po kolejnym skutecznym ataku zawodniczek z Myślenic i ataku Król w siatkę wzrosła do 5 oczek (10:15). Od stanu 15:22 SPSowi udało się zdobyć 2 punkty, a rywalki spokojnie dograły seta do końca. Przy pierwszej piłce meczowej skutecznie zaatakowała Marszałek, jednak w następnej akcji to samo ze środka zrobiły myśleniczanki i mogły się cieszyć z pozostania w Serii A.

We wczorajszym spotkaniu widać było różnicę klas pomiędzy Serią A i B. Nie powinno to jednak usprawiedliwiać naszych siatkarek, po których w niektórych momentach było widać, że chcą tylko żeby ten mecz się już skończył. Rywalki bardzo dobrze grały w obronie, czego o częstochowskich siatkarkach powiedzieć nie można. Grę w częstochowskiej drużynie ciągnęła przede wszystkim Iza Kasprzyk.
Siatkarkom za ten pełen emocji sezon, który właśnie dobiegł końca serdecznie dziękujemy i liczymy na przyszły równie dobry, a może nawet lepszy.

SPS Politechnika – Dalin Myślenice 0:3 [18:25, 17:25, 17:25]
Stan rywalizacji: 0:3 – Dalin pozostaje w Serii A

SPS w składzie: Starzyk, Król, Fedorów, Kasprzyk, Kaczmarek, Węcławek oraz Burchart, Cupisz, Marszałek.

Iza Kasprzyk po meczu:
„Niestety o porażce przeważyło przede wszystkim to, że dzisiaj nie miałyśmy przyjęcia. Nie mogłyśmy wyprowadzić dużo akcji środkiem co powodowało, że nasze przeciwniczki stały już na skrzydłach i czekały z blokiem. Także wiele naszych błędów i głównie przez nie zdobywały punkty.”