Inauguracja już jutro!

Jutro o godzinie 15 na stadionie przy ul. Olsztyńskiej żużlowcy zainaugurują sezon żużlowy 05/06. Rywalem częstochowian będzie zespół ZKŻ Zielona Góra. Goście osłabieni brakiem Rafała Okoniewskiego przyjeżdżają do Częstochowy praktycznie skazani na porażkę.

ZKŻ nie powinien jednak oddać tego meczu bez jakiejkolwiek walki, ponieważ na inaugurację będzie się chciał zaprezentować jak najlepiej. W drużynie gości odpowiedzialność spocznie na Nicki Pedersenie, a pomagać mu będą Andrzej Huszcza, dobrze znany częstochowskim kibicom Mariusz Staszewski oraz Piotr Świst i Krzysztof Stojanowski.

Częstochowianie jak na razie prezentują się z jak najlepszej strony. Na początku słabsze występy w Anglii miał Sullivan, jednak niedawno ponownie zaczął wygrywać. W Niemczech bardzo dobrze jeździli Ułamek (dwa turniejowe zwycięstwa) i Walasek (raz stanął na „pudle”). Reszta drużyny pokazała się w sparingach z Unią Tarnów. Rune Holta zwyciężył w Kryterium Asów i zdobywał punkty w Bundeslidze. Sławek Drabik w sparingach nie ustępował wspomnianym Ułamkowi i Walaskowi, a cieszyć mogła przede wszystkim skuteczna postawa częstochowskich juniorów.

Na stadionie powinny się więc jutro zjawić tłumy częstochowskich kibiców, którzy nie tylko będą chcieli po raz pierwszy w tym sezonie obejrzeć zmagania ligowe, ale i także pierwszy raz od 4 lat ujrzeć w plastronie ”Lwów” Sławka Drabika.

Bilety: 16 zł ulgowy, 22 zł normalny, 35 zł na sektor centralny, program 5 zł.

Awizowane składy:

CKM Włókniarz:
9. Sebastian Ułamek
10. Grzegorz Walasek
11. Ryan Sullivan
12. Sławomir Drabik
13. Rune Holta
14. Mateusz Szczepaniak
15. Michał Ciura

ZKŻ Zielona Góra:
1. Nicki Pedersen
2. Andrzej Huszcza
3. Mariusz Staszewski
4. Krzysztof Stojanowski
5. Piotr Świst
6. Marcin Nowaczyk
7. Zbigniew Suchecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *