Pewna wygrana w Gdańsku.

Przebywający na wybrzeżu koszykarze AZS Politechniki Częstochowskiej pokonali w dzisiejszym spotkaniu AWFiS Gdańsk 74:61. W sobotę nasi zawodnicy będą grać w Koszalinie.

Piątkowy mecz zaczął się bardzo udanie dla miejscowych. Po kilku minutach prowadzili oni 8:2 i 12:4. Częstochowscy koszykarze mieli problemy ze skutecznością a dodatkowo sędziowie aż cztery razy odgwizdali im błąd kroków. W drugiej ćwiartce wszystko wróciło już do normy. Po kilku rzutach trzypunktowych w wykonaniu Daniela Pełki i Adama Karkoszki na prowadzenie wyszli podopieczni Ryszarda Janasa i na przerwę schodzili z przewagą 8 punktów. Prowadzenie to zasługa również bardzo dobrej i agresywnej obrony w wykonaniu całęj drużyny.
Druga połowa rozpoczęła się od szybkich kontrataków koszykarzy Politechniki i przewaga urosła do ponad 20 punktów. W tym okresie punktowali przede wszystkim Michał Szczytyński i Wojciech Kotlewski. Czwarta kwarta to już pełna kontrola wyniku choć po 11 punktach najlepszego wśród gospodarzy Grzegorza Przewoźniaka przewaga zmalała do kilkunastu oczek. Wtedy jednak częstochowianie byli już myślami przy sobotnim – o wiele trudniejszym – meczu w Koszalinie.

AWFiS Gdańsk – AZS Politechnika Cz-wa 61:74 (15:9; 13:27; 16:22; 17:16)