Odrabianie strat.

Jutro żużlowcom Włókniarz przyjdzie się zmierzyć na własnym torze z drużyną ZKŻ Zielona Góra. Będzie to odrabianie strat z pierwszej ligowej kolejki, która z powodu śmierci Jana Pawła II została przełożona.


W obu drużynach zabraknie podstawowych krajowych zawodników – Sebastiana Ułamka i Rafała Okoniewskiego.

Zielonogórzanie pokazali w dwóch minionych kolejkach całkowicie odmienne postawy. W pierwszym ligowym pojedynku pokonali na własnym torze ekipę z Gdańska 51:39. W następnym tygodniu pojechali do Tarnowa na pojedynek z Mistrzem Polski, i tam musieli się pogodzić z porażką aż 61:29. W pierwszym spotkaniu najlepiej spisał się Nicki Pedersen, który w żadnym z biegów nie miał sobie równych. Także w Tarnowie najwięcej punktów dla ZKŻ zdobył obcokrajowiec, jednak tym razem był to Lee Richardson. Jutro w Częstochowie ciężar zdobywania punktów spocznie właśnie na Richardsonie, którego na pewno wspierać będą Andrzej Huszcza, dobrze znany częstochowskim kibicom Mariusz Staszewski oraz Piotr Świst i Krzysztof Stojanowski. Wczoraj kontuzji nadgarstka nabawił się junior zespołu gości – Marcin Nowaczyk.
Włókniarze podobnie jak rywale raz w tym sezonie musieli przełknąć gorycz porażki, by w następnym tygodniu cieszyć się z pierwszego ligowego zwycięstwa. W pierwszym spotkaniu w Bydgoszczy drużynie przewodził Rune Holta, który zdobył 12 oczek, tydzień później nie do zatrzymania okazał się Grzegorz Walasek – zdobywca kompletu punktów. O formę tych dwóch zawodników możemy być więc spokojni. Uwaga kibiców skupi się na pewno na Drabiku i Sullivanie, którzy w dalszym ciągu przeżywają wahania formy.
Za zwycięstwem częstochowian przemawia wiele, więc o punkty powinniśmy być raczej spokojni. Mimo to wszystkich kibiców zapraszamy jutro na stadion. Początek spotkania o godzinie 15.30
Bilety w cenie: Sektor centralny – 35 zł, normalny – 22 zł, ulgowy – 16 zł, program – 5 zł.

Awizowane składy:

CKM Włókniarz:
9.Ryan Sullivan
10.Sławomir Drabik
11.Grzegorz Walasek
12.Rafał Osumek
13.Rune Holta
14.Mateusz Szczepaniak
15.Michał Ciura

ZKŻ Zielona Góra:
1.Krzysztof Stojanowski
2.Lee Richardson
3.Piotr Świst
4.Andrzej Huszcza
5.Mariusz Staszewski
6.Zbigniew Suchecki
7.Daniel Pytel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *