17 kolejka A klasy

W sobotę i niedzielę kolejną serię spotkań rozegrają piłkarze częstochowskiej A klasy. Na chwilę obecną sytuacja w tabeli przedstawia się nadzwyczaj ciekawie. Od wielu lat kibice nie pamiętają tak wyrównanej walki w górnej części tabeli. Pierwszą i siódmą drużynę dzielą zaledwie 4 punkty różnicy, tym samym aż 7 zespołów ma realne szanse na awans. Z tego względu każdy punkt jest na wagę złota, co gwarantuje walkę do ostatniej minuty w każdym ze spotkań.

17 kolejka (23-24.05, godzina 16:00)

Skra Częstochowa – Płomień Kuźnica Marianowa
Zarówno jeden jak i drugi zespół mierzy w obecnym sezonie bardzo wysoko. Płomień po remisie z Polonią Poraj utrzymał pozycję lidera i minimalną, jednopunktową przewagę nad grupą pościgową. Z kolei Skra po porażce w Olsztynie z pewnością ma coś do udowodnienia swoim kibicom. Tym samym możemy spodziewać się bardzo wyrównanego i dobrego spotkania.

Częstochówka – Olimpia Huta Stara
Na wiosnę obie drużyny radzą sobie bardzo różnie. Częstochówka ma na swoim koncie 3 kolejne zwycięstwa, z kolei Olimpia jeszcze nie zdobyła wiosną punktu. Na pierwszy rzut oka faworytem wydaje się Częstochówka, jednak pamiętać należy, że drużyna Olimpii bardzo nie leży częstochowskim piłkarzom. Na wiosnę Częstochówka poległa w Hucie Starej aż siedmioma bramkami… a na dodatek mało który kibic pamięta zwycięstwo „Orłów” nad drużyną Olimpii. Tak więcz ze względu na obecną formę drużyn Częstochówka staje przed niepowtarzalną szansą przerwania niekorzystnej passy.

Kamienica Polska – Sparta Szczekociny
Kolejny mecz „na szczycie”… Zespół Kamienicy radzi sobie coraz śmielej i odważnie deklaruje chęć awansu do okręgówki. Z kolei Sparta, mimo wysokiej – 4 pozycji w tabeli – na wiosnę swoją grą nie zachwyca. Tym samym faworytem spotkania wydaje się drużyna gospodarzy, jednak Sparta z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i będzie chciała wywieźć z Kamienicy zdobycz punktową.

Warta Zawada – Sokół Olsztyn
W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem są goście. Sokół jak na razie jest rewelacją rundy wiosennej. Po pewnym zwycięstwie w Poraju tydzień temu Olsztynianie z kwitkiem odprawili częstochowską Skrę i tym samym włączyli się do walki o awans i z pewnością będą się w tej walce liczyć. Z kolei atutem Warty może być własne boisko na którym gospodarze są zawsze groźni i z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą.

Orkan Rzerzęczyce – Piast Przyrów
Mecz z drużyn z dolnej części tabeli. W obecnej rundzie z różnych względów obie drużyny grały zaledwie raz. Orkan przegrał z Częstochówką 2:5, natomiast Przyrowianie minimalnie wygrali z outsiderem rozgrywek Błękitnymi Aniołów 1:0. Tym samym bardzo ciężko wypowiedzieć się na temat formy obu drużyn. Jakikolwiek wynik w tym spotkaniu nie powinien spowodować większych zmian w ligowej tabeli.

Błękitni Aniołów – Orkan Gnaszyn
Zwycięzca spotkania może być tylko jeden. Piłkarze Błękitnych jak na razie nie zdobyli w tym sezonie punktu i są jedynie dostarczycielem punktów dla kolejnych swoich przeciwników. Tydzień temu napięta sytuacja w klubie spowodowała, że piłkarze z Aniołowa nie pojechali na mecz do Rzerzęczyc. Jesienią Orkan odprawił Błękitnych z bagażem 7 bramek, a i tym razem najprawdopodobniej na jednej bramce się nie skończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *