Sezon przy ul. Olsztyńskiej czas zacząć!

W niedzielę o godzinie 16 żużlowcy Włókniarza po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się w rozgrywkach ligowych na własnym torze. Gościem w Częstochowie będzie zespół Unii Leszno. Obie drużyny przystąpią do tego spotkania osłabione brakiem podstawowych zawodników..

Obie drużyny przystąpią do tego meczu osłabione brakiem krajowych zawodików. W ekipie gości zabraknie Rafała Dobruckiego, który w sparingu z KM Ostrów nabawił się przykrej kontuzji. Podobny los spotkał niestety jednego z naszych krajowych asów – Sebastiana Ułamka, który został kontuzjowany w Bydgoszczy, a ostatnio przeszedł dwie operacje w Piekarach Śląskich.
Jutro Ułamka zastępować będzie Rafał Osumek, którego forma pozostawia wiele do życzenia. W sparingach z Unią Tarnów „Osa” zdobywał odpowiednio 2 pkt (Tarnów) i 5 pkt (Częstochowa). Miejmy jednak nadzieję, że jutro Osumek z lepszej strony zaprezentuje się przed częstochowską publicznością i godnie zastąpi Ułamka. Ciężar zdobywania punktów jutrzejszym pojedynku spadnie głównie na Holte, Walaska, Drabika i Sullivana. Na pewno dużo zależeć będzie także od młodzieżowców, którzy w Bydgoszczy zdobyli razem 4 punkty, jednak na własnym torze powinni sobie poradzić lepiej.
W szeregach leszczyńskiej Unii prym za pewne wieść będzie Leigh Adams, a wspomagać go będą Baliński, Jankowski, Rempała i dobrze znany częstochowskim kibicom Skórnicki.
Faworytem spotkania pozostają gospodarze, jednak przyjezdni punktów łatwo nie oddadzą. Zapowiada się więc ciekawa inauguracja na częstochowskim torze.

Awizowane składy:

Unia Leszno:
1. Leigh Adams
2. Adam Skórnicki
3. Jacek Rempała
4. Łukasz Jankowski
5. Damian Baliński
6. Robert Kasprzak
7. Krzysztof Kasprzak

CKM Włókniarz:
9. Grzegorz Walasek
10. Sławomir Drabik
11. Ryan Sullivan
12. Rafał Osumek
13. Rune Holta
14. Mateusz Szczepaniak
15. Michał Ciura

Początek spotkania o godzinie 16. Bilety w cenie: sektor centralny: 35zł, normalny: 22zł, ulgowy: 16zł, program: 5zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *