Najważniejszy mecz.

W niedzielę o 19 w hali Politechnik koszykarze AZS Politechnika Częstochowa zmierzą się z AZS AR Lublin w meczu o pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym w I Lidze Akademickiej.

Obie drużyny to główni faworyci do zdobycia złotego medalu w tym roku. Zwycięzca prawdopodobnie będzie organizował turniej finałowy a więc jest o co walczyć. Dla częstochowian będzie to ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Do tej pory w 15 spotkaniach odnieśli aż 14 zwycięstw a jedyną porażkę zanotowali właśnie w Lublinie (79:84). W listopadowym spotkaniu w barwach Politechniki wyróżnili się Przemysław Szymański (15pkt, 8zb, 3prz) i Michał Szczytyński (11pkt, 4zb, 8as, 5prz). Obaj jednak zakończyli tamten mecz przed końcem z powodu nadmiaru przewinień. Lublinianie do tej pory w 12 spotkaniach przegrali 2 razy (u siebie z AZS AŚ Piotrków Trybunalski i w Koszalinie). Oprócz niedzielnego meczu maja do rozegrania jeszcze 3 zaległe spotkania (m.in. w Piotrkowie i Poznaniu).
Oprócz spotkania w Częstochowie odbędą się jeszcze dwa pojedynki w Poznaniu i Piotrkowie. W obu przpadkach faworytem są wyżej notowani gospodarze.

Plan weekendowych spotkań:
– 16.04
AZS Polit. Poznań – AZS Polit. Opole
– 17.04
AZS Politechnika Częstochowa – AZS AR Lublin – niedziela, godz. 19
AZS AŚ F. Piotrków Tryb. – AZS Uniw. Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *