Porażka w finale

Duże rozczarowanie sprawiły tenisistki stołowe AJD Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa przegrywając w pierwszym meczu finałowym Drużynowych Mistrzostw Polski z KTS Elpe Eltex Tarnobrzeg 1:3. Aby nadal myśleć o złocie nasz zespół musi wygrać dwa razy w Tarnobrzegu w najbliższy weekend, a to wydaje się mało prawdopodobne.

Na początek zagrały dwie Chinki, Yang Xin reprezentująca barwy AZS i defensywnie grająca Li Qian, mecz mógł się podobać bo popularna „Jadzia” walczyła z całych sił ale ostatecznie musiała uznać wyższość rywalki ulegając ostatecznie po 4 setach. Jako drugie do stołu podeszły Xu Jie i Kinga Stefańska, inny wynik jak pewne zwycięstwo aktualnej mistrzyni Polski nie wchodził w gre i tak też się stało choć Xenia straciła jeden set. Najważniejszym pojedynkiem wieczoru miała być spotkanie obu Polek – Pauliny Narkiewicz i Moniki Pietkiewicz, fantastycznie dysponowana zawodnicza KTS-u ograła 3:0 Częstochowianke choć w trzecim secie Paulina prowadziła 8:6 co dawało cień nadziej na pomyślny rozwój pojedynku. Kropke nad „i” postawiła Kinga Stefańska ogrywając Yang Xin 3:2 mimo, że to nasza zawodniczka prowadziła już 2:1 w setach i 3:1 w czwartej partii oraz była wstanie wyrównać od stanu 0:5 na 5:5 w ostatnim piątym secie.

W rywalizacji toczonej do dwóch wygranych KTS Elpe Eltex Tarnobrzeg prowadzi 1:0 i najbliższe drugie oraz ewentualne trzecie spotkanie rozegra we własnej hali w najbliższy weekend.

Na pocieszenie Częstochowianką pozostaje finał Pucharu Polski do którego awansowały w ostatnią niedziele.

AJD Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa – KTS Elpe Eltex Tarnobrzeg 1:3

Yang Xin – Li Qian 1:3 (7:11, 11:6, 7:11,8:11)
Xu Jie – Kinga Stefańska 3:1 (11:4, 11:8, 7:11, 11:4)
Paulina Narkiewicz – Monika Pietkiewicz 0:3 (9:11, 7:11, 10:12)
Yang Xin – Kinga Stefańska 2:3 (11:6, 9:11, 11:7, 7:11, 8:11)