Na początek na remis.

Częstochowa 6 sierpnia 2005 godz.17:00
W Częstochowie na inauguracje rozgrywek III ligi Raków zremisował z Rozwojem Katowice 1:1.

zdjęcia z meczu:
Raków – Rozwój TUTAJ

Mecz w pierwszej części gry nie był porywający a to głównie przez grających bardzo chaotycznie gospodarzy. Czerwono-niebiescy grali bardzo zachowawczo i tak jakby byli podenerwowani debiutem w III lidze.

Po zmianie stron obraz gry Rakowa się zmienił ale paradoksalnie gospodarze w 49 stracili gola po stałym fragmencie bramkę dla Rozwoju strzelił Obieraj. Raków ,,zmobilizowany stratą gola’’ cały czas atakował ale bezskutecznie. W 57 minucie trenerzy Rakowa wprowadzili na boisko Tomasza Czoka, który już dwie minuty później piękną przewrotką doprowadził do wyrównania , a przy bramce asystował nowy nabytek Rakowa Damian Sołtysik. Po zdobyciu gola nadal przeważali piłkarze spod Jasnej Góry ale już nie przyniosło to efektu. Z wyniku remisowego zadowoleni powinni być piłkarze obu jedenastek ponieważ jest to wynik sprawiedliwy.