Inaugruacja PLS !

W najbliższą sobotę o godzinie 17 siatkarze AZS-u zainaugurują rozgrywki ligowe. Pierwszym rywalem Akademików będzie drużyna K.P. Polska Energia SSA Sosnowiec, która przed sezonem borykała się ze sporymi problemami finansowymi.

W drużynie z Sosnowca od tego sezonu występować będzie zawodnik bardzo dobrze znany pod Jasną Górą – Michał Żuk. Skład KP wzmocnili także Dariusz Szulik (Skra Bełchatów) oraz Tomasz Tomczyk i Grzegorz Kosok (obaj MOS Będzin). Funkcję libero pełnił będzie sprowadzony z Metra Warszawa Adrian Stańczak. W ataku sosnowiczanie postawili na Marcina Grygla i Roberta Kiwiroma (obaj Górnik Radlin). Ostatnim wzmocnieniem Polskiej Energii było sprowadzenie do składu Australijczyka – Andrew Earla. Ze „starego” składu w drużynie pozostali Rafał Legień, Kuba Łomacz, Mariusz Syguła, Marcin Kudłacik oraz Rafał Cimochowski. Trenerem pozostał Marian Kardas.

W zespole częstochowskim pojawiła się trójka Amerykanów – David McKenzie (przyjmujący), Phil Eatherton (środkowy) oraz Brook Billings (atakujący). Z całej trójki przed częstochowską publicznością zaprezentował się dotychczas tylko Billings, który zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Przed sezonem z Częstochową pożegnali się Grzegorz Szymański i Michał Winiarski. Zarząd AZS-u postarał się z nawiązką wypełnić lukę po tych dwóch zawodnikach, jednak na początku sezonu może być ciężko ze zgraniem w zespole. Jak mówią częstochowscy trenerzy zawodnicy z Ameryki potrzebują troszkę inaczej wystawianych piłek. Z siatkarzy, którzy w ubiegłym sezonie także bronili biało-zielonych barw na szczególną uwagę zasługują Adrian Patucha i Bartek Gawryszewski, którzy uczynili ogromne postępy w swojej grze i szkoleniowcy mają z nich sporo pożytku.

Spotkanie AZS – KP Polska Energia obędzie się w sobotę (15.10) w hali Polonia. Początek zaplanowano na godzinę 17. Po zakończeniu meczu organizatorzy przygotowali atrakcję dla kibiców – odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Bilety w cenie:
Góra – 10zł ulgowy, 15zł normalny.
Dół – 15zł ulgowy, 20zł normalny.
Do nabycia w McDonaldzie.

Pozostałe spotkania I kolejki PLS:
Sobota 15.10.05
KS Gwardia Wrocław – PZU AZS Olsztyn (13.00) -TV
KS Jastrzębski Węgiel – Resovia Rzeszów
Mostostal Kędzięrzyn-Koźle – AZS Politechnika Warszawa
Niedziela 16.10.05
Joker Piła – KPS Skra Bełchatów (15.00)-TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *