Wisła w Częstochowie

Siatkarki SPS-u Politechniki rozegrają jutro drugie ligowe spotkanie przed własną publicznością. Rywalkami będzie zespół Wisły Kraków, który ten sezon rozpoczął dosyć przeciętnie. Częstochowianki powinny więc powalczyć o kolejne ligowe punkty.


W środę oba zespoły rywalizowały w Pucharze Polski. Zarówno Wisła jak i SPS przegrały swoje pojedynki na własnych boiskach 0:3 (rywalem krakowianek był obrońca tytułu – drużyna Centrostalu Bydgoszcz).
Wisła obecnie w ligowej tabeli zajmuje 9 pozycję i ma na swoim koncie 4 punkty. Drużyna z Krakowa w rozgrywkach ligowych podobnie jak SPS nie sprostała Gedani Gdańsk (0:3) oraz SMS-owi Sosnowiec (1:3). Punkty zdobyła dzięki zwycięstwu z Pałacem Bydgoszcz oraz wygraniu dwóch setów w Świdnicy. Wisła, która przed sezonem zapowiadała walkę o najwyższe laury na razie swoją grą nie zachwyca, co jest na pewno sporym zaskoczeniem.
Drużyna Politechniki co prawda meczu jeszcze w lidze nie wygrała, jednak była bliska osiągnięcia tego celu w Dąbrowie. Częstochowianki z każdym meczem grają coraz lepiej, więc kibice liczą w sobotę na pierwszy ligowe zwycięstwo.

Spotkanie odbędzie się w sali Politechnik przy ul. Al. Armii Krajowej 23/25. Początek o godzinie 18.

Pozostałe spotkania V kolejki:
Energa Gedania Gdańsk – Sokół Chorzów
SMS I PZPS Sosnowiec – Legionovia Legionowo
KS Pałac II Bydgoszcz – Skra Bełchatów
MKS Polonia Świdnica – AZS Ostrowiec Św.
ŁKS Łódź – Start Łódź
UMKS Łańcut – TPS Rumia
MMKS Dąbrowa Górnicza — pauzuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *