Puchar Polski: SPS – Dalin Myślenice

W najbliższą środę o godzinie 18 siatkarki SPS-u Politechniki podejmować będą na własnym parkiecie drużynę Dalinu Myślenice. Będzie to spotkanie w ramach fazy zasadniczej drugiej rudny Pucharu Polski. Zespół z Myślenic jest w Częstochowie doskonale znany, bowiem w ubiegłym sezonie był rywalem Politechniki w barażach o Ligę Siatkówki Kobiet.

W minionym sezonie SPS przegrał barażową rywalizację z Dalinem 0:3. Myśleniczanki okazały się górą w dwu spotkaniach na własnym boisku, a pełnię szczęścia osiągnęły po pierwszym spotkaniu pod Jasną Górą. SPS nie grał wtedy źle, jednak było to całkowicie inny zespół niż obecnie.

Ligowe rozgrywki LSK jeszcze nie ruszyły, więc trudno cokolwiek powiedzieć o formie Dalinu. Z klubu odeszła jedna zawodniczka – Karolina Kosek, w miejsce której natychmiast sprowadzono Katarzynę Jarczewską (w ubiegłym sezonie Start Łódź).
Drużyna z Częstochowy z meczu na mecz gra coraz lepiej. Spotkanie z doświadczonym zespołem Dalinu na pewno przyniesie Politechnice wiele korzyści, ponieważ większość nowych siatkarek SPS-u nie ma nawet pierwszoligowego doświadczenia. Mecz ten będzie jednocześnie bardzo dobrym przygotowaniem przed kolejnym trudnym pojedynkiem ligowym – w sobotę SPS podejmować będzie Wisłę Kraków.

Przypomnijmy, że gospodarzami spotkań w rundzie wstępnej, oraz I i II są zespoły z niższych klas rozgrywkowych. Dwanaście zespołów, które awansują z II rundy utworzą 4 grupy po 3 drużyny. Zwycięzcy grup zagrają w rundzie finałowej (półfinały i mecz finałowy). Miejsce rozegrania turnieju finałowego zostanie ustalone w terminie późniejszym.
Obrońcom tytułu z zeszłego sezonu jest drużyna Centrostalu Bydgoszcz.

Spotkanie odbędzie się w sali Politechnik przy ul. Al. Armii Krajowej 23/25. Początek o godzinie 18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *