Trudne starcie

W III kolejce naszym koszykarzom przyjdzie zagrać na bardzo trudnym terenie w Łańcucie. Po rozegranych dotychczas dwóch kolejkach zawodnicy Sokoła są liderami rozgrywek, a wiele osób upatruje w tej drużynie kandydatów do awansu. Mecz odbędzie się jutro o godzinie 17.30.

W ostatniej kolejce Sokołowi udało się wygrać trudne wyjazdowe spotkanie z Zastalem Zielona Góra 68:77, a najlepszym graczem zwycięskiej ekipy był Piotr Ucinek. Niski skrzydłowy, który w weekend zdobył 23 punktów i zebrał 8 piłek dobrze spisał się także na inaugurację sezonu. W meczu, w którym Sokół nie dał szans AZSowi Radom Ucinek zdobył 19 piłek, notując ponadto 4 zbiórki oraz po 3 asysty i przechwyty. Świadczy to tylko o wszechstronności tego gracza i o tym, że to na niego będą musieli zwrócić szczególną uwagę nasi gracze. Dobrze do tej pory spisywali się także obrońca Łukasz Bielecki, znany z poprzedniego sezonu Ireneusz Chromicz oraz Jezry Koszuta. W Zielonej Górze dobrze zaprezentował się także center z Łańcuta Maciej Klima. W przerwie między sezonami jednak Sokół został poważnie osłabiony. Odeszli zawodnicy, którzy byli główną siłą z poprzedniego sezonu, brak Piotra Misia i Marcina Ecki może wydawać się dużym problemem. Wydaje się, że właśnie na pozycjach centra i rozgrywającego trener Dariusz Kaszowski ma największe problemy. Pod koszem trudno szukać wsparcia dla Klimy, a osamotniony w rozgrywaniu wydaje się Bartosz Krupa. Jak narazie jednak Sokół bardzo dobrze wykorzystuje urodzaj na pozostałych pozycjach i zespół spisuje się bardzo dobrze.

Ostatnia porażka, a zwłąszcza styl w jakim została poniesiona mogła zawieść oczekiwania kibiców z Częstochowy. Trzeba jednak spojrzeć na cykl przygotowawczy do sezonu. Wiadomo, że teraz z meczu na mecz może być już tylko lepiej. Czy będzie już na tyle dobrze, że nasi zawodnicy przywiozą korzystny rezultat z Łańcuta? O tym przekonamy się jutro wieczorem.

Pozostałe mecze III kolejki I ligi:
CKS Czeladź – Pyra Poznań
CA~IB Legion – Znicz Pruszków
Team Polska – Znicz Jarosław
Basket Kwidzyn – Kager Gdynia
Siarka Tarnobrzeg – Spójnia Stargard Szczeciński
Górnik Wałbrzych – AZS Radom
Stal Stalowa Wola – Zastal Zielona Góra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *