Turniej Otwarcia Sezonu II ligi Kobiet – podsumowanie

SPS Politechnika pierwsza, a Częstochowianka druga w Turnieju Otwarcia Sezonu II ligi kobiet. Dziś po zaciętym pojedynku na zakończenie turnieju, Częstochowianka pokonała AZS Politechnikę Radomską 3:1, zapewniając sobie drugie miejsce.

W całym turnieju bezapelacyjnie zwyciężyły siatkarki SPS-u Politechniki Częstochowa, wygrywając wszystkie mecze i tracąc tylko jednego seta w meczu z Częstochowianką. SPS w pierwszym dzisiejszym spotkaniu zwyciężył drużynę z Radomia 3:0 w setach do 12, 18, 15. Natomiast w popołudniowym spotkaniu drużynę z Torunia również 3:0 w setach do 18, 12, 14. Zespół SPS wygrał w sumie swoje spotkania na luzie, specjalnie nie wkładając w nie siły. Częstochowskie siatkarki mnóstwo punktów seriami zdobywały z serwisu. Czołowe zawodniczki Politechniki zagrały swoje, a najlepszą zawodniczką w zespole została Edyta Węcławek. Dobrze zaprezentowała się Marzena Solska, która być może zagra w SPS-ie. Miejmy nadzieje, że w najbliższym spotkaniu ligowym w Dąbrowie nasz zespół równie łatwo będzie zdobywał punkty jak w meczach turniejowych.
Skład SPS-u: Cupisz, Pietroczuk, Nieczyporowska, Fedorów, Węcławek, Kędzia(l), Marszałek, Solska.

Gospodynie – Domex Częstochowianka, dziś troszkę musiały powalczyć o drugie miejsce w turnieju. W pierwszym meczu wygrały z Budowlanymi Toruń 3:1, tocząc bardzo wyrównane spotkanie, co widać po ilości punktów zdobytych w setach. Częstochowianka wygrała dwa pierwsze sety: 25:18, 29:27; trzeciego przegrała 23:25, by w czwartym ponownie wygrać 25:23 i całe spotkanie 3:1. W ostatnim spotkaniu, najbardziej emocjonującym kibice długo musieli czekać na zakończenie spotkania. Ostatni mecz decydował o drugim miejscu w turnieju, a wszystko zależało od tego, która drużyna zwycięży. Udało się to Częstochowiance. Po ładnym i ciekawym meczu częstochowskie siatkarki wygrały 3:1. Początek spotkania nie najlepszy. Pierwszy set przegrany do 21, ale już trzy następne wygrane do 26, 20 i 21. Trzeba wyrożnić cały zespół, bo zagrał naprawdę zespołową siatkówkę. Na wyróżnienie zasługują dwie zawodniczki: kapitan Alina Zagozda i Jolanta Sokalska. Najlepszą zawodniczką w zespole Częstochowianki została rozgrywająca Katarzyna Sobota. Naszym II-ligowcom gratulujemy drugiego miejsca i wielu wygranych na ligowych parkietach.
Skład Częstochowianki: Chyra, Borzęcka, Feć, Zagozda, Malicka, Sokalska, Bury (l), Sobota, Poźniak, Babiarz, Czok, Wawrzecka.

Wyniki dzisiejszych spotkań:
Domex Częstochowianka – Budowlani Toruń 3:1 (25:18, 29:27, 23:25, 25:23)
SPS Politechnika – AZS Politechnika Radomska 3:0 (25:12, 25:18, 25:15)
Budowlani Toruń – SPS Politechnka 0:3 (18:25, 12:25, 14:25)
AZS Politechnika Radomska – Domex Częstochowianka 1:3 (25:21, 26:28, 20:25, 21:25)

Końcowa tabela:
1. SPS Politechnika Częstochowa 9 pkt, sety 9:1
2. Domex Częstochowianka 6 pkt, sety 7:5
3. AZS Politechnika Radomska 2 pkt, sety 5:8
4. Budowlani Toruń 1 pkt, sety 4:9

Po turnieju liczymy, że zespół Częstochowianki dobrze będzie się spisywał w II lidze, choć zapewne nie będzie łatwo. Za tydzień już pierwszy mecz u siebie z zespołem z Pszczyny. Po meczach turniejowych widać, że Częstochowianka dobrze przepracowała okres przygotowań, o czym jeszcze dokładnie napiszemy. W zespole nie ma wielkich zmiań z porównaniu z poprzednim sezonem, ale o tym będzie okazja jeszcze napiasać.