Jeden obcokrajowiec

Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego postanowiło dziś, że zasady kontraktowania i startów obcokrajowców w 2006 roku w polskiej lidze będą takie same jak w sezonie 2005. Oznacza to, że kluby w dalszym ciągu będą mogły zakontraktować dwóch obcokrajowców, ale w ligowym meczu wystapić mógł będzie tylko jeden.

Komunikat PZM:
Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego w dniu 18.11.2005 ustaliło, że w sezonie 2006 w zawodach o DMP, DM I Ligi DM II Ligi dla startu zawodników zagranicznych obowiązują ustalenia zawarte w Art. 713 i 765 (Regulamin Zawodów na Torach Żużlowych oraz Kalendarz Sportu Żużlowego na 2005 rok), które zamieszczamy poniżej:

Art. 713
„ Zawodnicy zagraniczni mogą startować w zawodach wymienionych w Art. 701 pkt c ,d ,e.
Każdy klub w danym roku, może podpisać umowy kontraktowe z maksymalnie 2 zawodnikami zagranicznymi (z 3 – w przypadku, o którym mowa w Art. 759). Zawodnicy uczestniczący w danym roku ze stałymi numerami od 1 do 15 w IMŚ Grand Prix mogą podpisać umowy kontraktowe jedynie z klubami Ekstraligi. Potwierdzeniem zgłoszenia zawodnika zagranicznego do startu w klubie na dany rok jest komunikat GKSŻ.”

Art. 765
„ W składzie drużyny może występować maksymalnie 1 zawodnik zagraniczny, który nie może być zgłoszony pod numerem 6, 7 i 14, 15.”

źródło:pzm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *