Rusza Liga Akademicka!

W najbliższą niedzielę kolejny sezon rozpoczyna Liga Akademicka. Złotego medalu bronić będzie AZS Politechnika Częstochowska. Nasz zespół jednak w I kolejce pauzuje. Dziś podajemy skład zespołu na nowy sezon…

W tym sezonie w LAK występowac będzie siedem zespołów:
AZS Politechnika Częstochowska
AZS AŚ F. Piotrków Trybunalski
AZS Politechnika Koszalin
AZS Politechnika Poznań
AZS AR Lublin
AZS Uniwersytet Warszawa
AWFiS Gdańsk
Wycofały się AZS Polit. Opole i AZS UWM Olsztyn.

Przed sezonem w składzie częstochowian doszło do zmian. Zespół opuściło aż czterech zawodników. Michał Szczytyński obecnie jest czołowym zawodnikiem Resovii Rzeszów, Paweł Lewandowski występuje w NOVUM Bydgoszcz, Przemysław Pawlik przeniósł się do AZS Politechnika Opole, a dotychczasowy kapitan – Daniel Pełka, po zakończeniu studiów wyjechał do Anglii.
Do AZS PCz doszedł Adrian Płaczek (poprzednio Maskpol Panki), natomiast po rocznej przerwie do drużyny wrócili Grzegorz Ostrowski i Dawid Jarecki.
W sierpniowych Akademickich Mistrzostwach Polski (srebrny medal) w barwach Politechniki wystąpili również Michał Jankowski oraz Paweł Balik ale w ostatniej chwili zdecydowali się na grę w Tytanie Częstochowa.

Przed sezonem podopieczni Ryszarda Janasa rozegrali kilka sparingów z trzecioligowcami (AZS WSZ Częstochowa i Polonią Poraj) oraz dwa spotkania z drugoligowcami z Pogoni Ruda Śląska. Wszystkie mecze wygrał zespół Politechniki. W planie jest jeszcze rozegranie jednego spraingu w Dąbrowie Górniczej z miejscowym MMKS (czwartek, 24 listopada).
Pierwszy ligowy mecz nasi zawodnicy zagrają w niedzielę 27 listopada a przeciwnikiem będzie ubiegłoroczny srebrny medalista LAK – AZS AŚ F. Piotrków Trybunalski, a więc na „dzień dobry” mamy powtórkę ostatniego finału…
Cel na najbliższy sezon? Oczywiście ponowne wygranie Ligi Akademickiej i zdobycie kolejnego medalu na Akademickich Mistrzostwach Europy w Portugalii!

Skład zespołu AZS Politechnika Częstochowska – sezon 2005/06

Czajkowski Tomasz – 204cm – pozycja 4-5 (kapitan)
Jarecki Dawid – 197cm – pozycja 4-5
Karkoszka Adam – 188cm – pozycja 1-2
Klocek Sławomir – 190cm – pozycja 2-3
Kotlewski Wojciech – 192cm – pozycja 2-3
Kret Maciej – 178cm – pozycja 1-2
Mrówczyński Artur – 192cm – pozycja 1-2
Nowak Łukasz – 202cm – pozycja 4-5
Ostrowski Grzegorz – 190cm – 2-3
Płaczek Adrian – 185cm – pozycja 1-2
Szymański Przemysław – 200cm – pozycja 5
Zadęcki Grzegorz – 194cm – pozycja 3-4

Trener: Janas Ryszard
As. trenera: Bonach Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *