Zimowe Mistrzostwa Polski – Rzeszów 2005

W dniach 18-20 listopada 2005r. w Rzeszowie rozegrane zostały „Zimowe Mistrzostwa Polski” w skokach do wody. Częstochowę reprezentowało 12 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: „B” -rocznik 90-91 – 3 zawodników, „C”- rocznik 92-93 – 2 zawodników, „D” – rocznik 94 i młodsi – 7 zawodników. Starty odbywały się z trampolin 1 i 3 metrowej oraz z wieży 5m.

Przyzwyczailiśmy się już do sukcesów młodych sportowców z Częstochowy, którzy i tym razem nie zawiedli. Nasi reprezentanci przywieźli aż 15 medali. Medalowe miejsca zajmowali:

Szymon Wąsowicz, który w grupie „D” nie dał szans na wygraną żadnemu rywalowi. Triumfował na wszystkich przyrządach zdobywając 3 złote medale.
Kinga Juszczyk, która w tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt wygrała konkurencję na trampolinie 1m oraz 5m wieży.
Magdalena Wróbel – młoda zawodniczka, dla której start w Zimowych Mistrzostwach Polski był debiutem, zdobyła srebrny medal w skokach z trampoliny 3m oraz brązowy z trampoliny 1m.
Sara Reczulska, najmłodsza z naszych zawodniczek zajęła 2 miejsce w skokach z 5m wieży i 3 miejsce z trampoliny 3m, zdobywając tym samym jeden srebrny i jeden brązowy medal.

Brązowy krążek przywiozła do Częstochowy Angela Niedźwiecka, która w kategorii „C” „wyskakała” z 5m wieży trzecie miejsce.

Wśród zawodników w grupie „B”, Klaudia Juszczyk trzy razy stawała na podium zajmując z wszystkich przyrządów trzecie miejsca.
Kolejny medalista grupy „B”, to Paweł Spadło, który zdobył złoto i brąz. Wygrał konkurs w skokach z trampoliny 1m, a z 3m uplasował się na 3 pozycji. Paweł został powołany do kadry narodowej juniorów w skokach do wody i już 24 listopada wyjechał na międzynarodowe zawody do Strasburga we Francji.

Szymon Wąsowicz, Paweł Spadło, Kinga Juszczyk, Magdalena Wróbel i Sara Reczulska przekroczyli wymagany limit punktowy i wywalczyli prawo startu w „Międzynarodowych zawodach w skokach do wody – Olimpijskie Nadzieje”, które odbędą się w dniach 8-10 grudnia w Rzeszowie. Równocześnie odbędzie się III edycja Grand Prix Polski. W związku z ograniczonymi funduszami klubu, w tych zawodach będą mogli startować zawodnicy partycypujący w kosztach wyjazdu. Za wszystkich trzymamy kciuki.