AZS podejmuje Chemika Bydgoszcz

W środę o godzinie 18 siatkarze AZS-u zagrają na własnym boisku z pierwszoligową drużyną Chemika Bydgoszcz. Goście niespodziewanie sporo namieszali w częstochowskiej grupie Pucharu Polski i to właśnie z nimi, a nie jak się pierwotnie spodziewano z Politechniką Warszawską częstochowianie będą walczyć o awans do finału tych rozgrywek.

Zespół Delecty zajmuje obecnie w ligowej tabeli 4 pozycję i ma na swoim koncie 21 punktów zdobytych w 10 spotkaniach. Ostatnio trwa seria bardzo dobrych meczy Chemika, bowiem bydgoszczanie wygrali 6 spotkań z rzędu. Delecta ma w swoim składzie kilku doświadczonych zawodników, którzy kibicom są znani z boisk PLS. Chodzi tu przede wszystkim o Krzysztofa Wójcika, który mimo swoich 45 lat w dalszym ciągu doskonale spisuje się w polu. Do Bydgoszczy z Jastrzębia przeszedł także środkowy Grzegorz Nowak.
Siatkarze z Częstochowy grają ostatnio coraz lepiej. W miniony weekend dwukrotnie pokonali Politechnikę Warszawską. Warto jednak pamiętać, że także siatkarze Chemika dwa razy odprawili drużynę ze stoli z kwitkiem. Mimo pochlebstw, jakimi na pewno można obdarzyć zespół z Bydgoszczy to częstochowianie pozostają zdecydowanym faworytem środowej potyczki.
Początek spotkania zaplanowano na godzię 18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *