Stefanowski nie pomógł.

Koszykarze AZS Politechnika Częstochowska pokonali na wyjeździe AZS Politechnikę Koszalin 88:68. Gospodarzom nie pomógł grający na codzień w ekstraklasie w barwach AZS Gaz Ziemny Koszalin – Maciej Stefanowski.

Oprócz Stefanowskiego w drużynie Koszalina zagrał również znajdujący się w szerokiej kadrze AZS Gaz Ziemny Damian Lipigórski. Ta dwójka sprawiła częstochowianom najwięcej kłopotów. Ich występ był możliwy dzięki nowemu przepisowi, który pozwala na udział w Lidze Akademickiej zawodnikom, którzy nie rozegrali w Dominet Basket Lidze lub I lidze więcej niż trzech spotkań.

Niedzielny mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszych zawodników. Wysoka i agresywana obrona sprawiła, że po czterech minutach było już 13:0. Bardzo skutecznie grał Grzegorz Zadęcki – zdobywca w tym czasie 9 punktów. Dopiero wtedy pierwszy czas wziął trener gospodarzy Piotr Bednarski. Nie pomógł on zbytnio koszalinianom i w 7 minucie było już 22:6. Po siedmiu punkatch z rzędu Wojciecha Kotlewskiego było nawet 32:15. Kwartę jednak czterema osobistymi zakończył Stefanowski.
Druga ćwiartka była słabsza w wykonaniu obu zespołów. Spawiła to mocniejsza obrona obu drużyn, szczególnie gospodarzy. Ta część gry zakończyła się wynikiem 11:12. Na punkty Stefanowskiego i Milczarka odpowiadali Artur Mrówczyński i ponownie Kotlewski. Do przerwy było więc 30:44.

Trzecia część gry była najbardziej zacięta. Znów dobrze zaczęli ją częstochowianie. Po punktach Zadęckiego i Kotlewskiego w 23 minucie było 55:34. W tym momencie obudził się Lipigórski. Do końca kwarty zdobył on 10 punktów i to dzięki niemu przewaga naszej drużyny zmalała do 14 punktów (51:65).
Czwarta kwarta to już spokojna gra częstochowian. Stopniowo powiększali oni swoje prowadzenie, mimo że na boisku zaczęli pojawiać się rezerwowi. Nadal trafiali Kotlewski i Zadęcki, a pod koszami rządził Przemysław Szymański.

W niedzielnym meczu szczególnie w ataku zaimponowali Wojciech Kotlewski i Grzegorz Zadęcki. Zdobyli razem 47 punktów. Pierwszy z nich oddał 11 rzutów za 2pkt, drugi o jeden mniej. Obaj pomylili się tylko po dwa razy. Z resztą cały zespół zagrał ze 65-procentową skutecznością co jest wynikiem bardzo dobrym. Oprócz wspomnianej dwójki bardzo wszechstronnie zagrał Przemysław Szymański i Artur Mrówczyński. Ten drugi zagrał aż 34 minuty a to dlatego, że na „jedynce” zabrakło chorego Adama Karkoszki.

AZS Polit. Koszalin – AZS Polit. Cz-wa 68:88 (19:32; 11:12; 21:21; 17:23)

Nowak 0pkt

Przed tygodniem częstochowianie pokonali srebrnych medalistów LAK – AZS Piotrków Tryb. Teraz nie dali szans brązowym medalistom. W najbliższą niedzielę do Częstochowy przyjeżdza czwarta drużyna poprzedniej edycji LAK – AZS Politechnika Poznań. Patrząc na rosnącą formę ekipy trenera Janasa – oni też nie mają zbyt wiele szans na pokonanie częstochowskich studentów…

————————————–

W drugim spotkaniu III kolejki AZS Politechnika Poznań pokonała AZS Uniwersytet Warszawa 79:77. Mecz AZS AR Lublin – AWFiS Gdański został przełożony.