Ciąg dalszy „Holta Gate”

W dniu dzisiejszy w Hotelu Dolman odbyła się konferencja prasowa na której Zarząd CKM Włókniarz ustosunkował się do oświadczenia, odczytanego przez opuszczającego częstochowski klub Rune Holtę. Na wstępie prezes Marian Maślanka odczytał oświadczenie Zarządu, którego treść w oryginale prezentujemy poniżej.

Oświadczenie
Zarząd CKM Włókniarz mając na uwadze treść wypowiedzi byłego zawodnika Klubu, Pana Rune Holty, która miała miejsce w dniu 2 stycznia 2006 roku, podczas konferencji prasowej zwołanej z związku ze zmiana barw klubowych przez tegoż zawodnika i jego pożegnania z Klubem, w której to wypowiedzi użyte zostały przez Pana Rune Holtę słowa naruszające dobro Klubu, dobra osobiste członków Zarządu CKM Włókniarz częstochowskiego także kibiców i sympatyków częstochowskiego żużla, podjął bezprecedensową decyzje o ujawnieniu wszelkich szczegółów zawartego z zawodnikiem kontraktu oraz rozliczeń tegoż zawodnika – Pana Rune Holty z naszym Klubem. Zarząd CKM Włókniarz czuje się głęboko dotknięty faktem, iż tak utytułowany zawodnik – Indywidualny Mistrz Polski, Drużynowy Mistrz Polski, Drużynowy Mistrz Świata, którego wiązał siedmioletni kontrakt z CKM Włókniarz, podaje w swoich wypowiedziach okoliczności pozostające w zasadniczej sprzeczności z faktami, które znajdują oparcie w dokumentach. Zarząd Klubu nigdy nie miał Inie zamierza stosować praktyki ujawniania szczegółów dotyczących finansowej strony łączących klub z zawodnikami kontraktów lub rozliczeń finansowych z zawodnikami. Zarząd Klubu stoi na stanowisku, że tego typu informacje są przeznaczone tylko i wyłącznie dla zainteresowanych stron i nie sposób łączyć ich bezpośrednio z wynikami sportowymi, które pozostają w zainteresowaniu członków Klubu, jego kibiców i sympatyków. Jednakże w niniejszej sprawie, kiedy Zarząd spotkał się z bezprzykładną napaścią, uczyniona publicznie, w której niezorientowanym w szczegółach członkom, kibicom oraz sympatykom podawane są informacje pozostające w sprzeczności z faktami – uważamy, że wyłącznie pełna jawność i przedstawienie zainteresowanym osobom wszelkich informacji w zakresie obowiązującego kontraktu i dokonywanych rozliczeń z zawodnikiem, czynią zadość tak obecnie podkreślanej jawności życia społecznego, uczciwości oraz zasad fair play. Ujawniając fakty, które zaprezentowane zostały na dzisiejszej konferencji prasowej, mamy przede wszystkim na uwadze szacunek dla naszych członków, kibiców klubu i wszelkich naszych sympatyków – uważamy, lektura przedstawionych dokumentów pozwoli im samym na ukształtowanie własnego poglądu na sprawę. Wierzymy, że treść przedstawionych dokumentów nie będzie pozostawiać wątpliwości, co do woli władz Klubu wykonania zobowiązań wobec zawodnika, a także przedłużenia z nim kontraktu na sezon 2006r. Zarząd Klubu wyraża jednocześnie nadzieję, iż analiza przedstawionych dokumentów pozwoli ujawnić prawdziwe powody rozstania się Pana Rune Holty z CKM Włókniarz.
Zarząd CKM Włókniarz

W dalszej części konferencji prezes ds. finansowych Ryszard Bożek zaprezentował dokumenty (przelewy bankowe), świadczące o fakcie, że całkowite należności Klubu wobec Rune Holty zostały uregulowane. Następnie główna księgowa Włókniarza Józefa Maj przedstawiła wpływy za bilety z meczów w minionym sezonie, jednocześnie stwierdzając ze wypowiedzi Holty na temat rzekomej frekwencji na poziomie 20 tyś osób na meczach przy Olsztyńskiej mija się z prawdą. Średnia frekwencja nie osiągnęła nawet połowy wymienionej przez zawodnika liczby osób. Zarobki Rune Holty w sezonie 2005 sięgnęły ok. 40 % kwoty, jaką Klub pozyskał ze sprzedaży biletów. Na zakończenie prezes Maślanka przedstawił szczegóły negocjacji z Zarządu Włókniarza z norweskim Polakiem (nie ujawniając kwestii finansowych), w których brali udział także szefowie sponsora strategicznego Klubu – firmy Złomrex oraz Senator Jarosław Lasecki. Na zakończenie Włodarze Włókniarza poprosili o rzetelne przedstawienie faktów, alby kibice poznali prawdę na temat odejścia Holty z częstochowskiego klubu.
PAWEŁ MIELCZAREK „Gazeta Częstochowska”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *