Dni Olimpijczyka 2006 ruszyły.

16 kwietnia w VIII Liceum Ogólnokształcącym Samorządowym w Częstochowie turniejem badmintona rozpoczęły się obchody VIII Dni Olimpijczyka „Fair Play jest OK” pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Do udziału zaproszone zostały wszystkie ponadgimnazjalne szkoły z Częstochowy i powiatów: kłobuckiego, lublinieckiego, częstochowskiego i myszkowskiego.

Turniej badmintona zorganizowany przez Klub Olimpijczyka „Fair Play” i Uczniowski Klub Sportowy „Sztubak” zakończył się zwycięstwem Macieja Ociepy (VIII LO Samorządowe), który w „bratobójczej” finałowej walce pokonał Marcina Ociepę również z drużyny gospodarzy. Miejsce trzecie przypadło Rafałowi Knapikowi z I LO im. J.Słowackiego, który wyprzedził Michała Brzozowskiego z ZSEM im. Bolesława Prusa.

Klasyfikacja drużynowa:
1.VIII LO Samorządowe
2.I LO im. Słowackiego
3.ZSEM im. B.Prusa
4.VI LO im. J.Dąbrowskiego
5. Zespół Szkół Technicznych

Puchary, nagrody i upominki dla uczestników ufundowały m.in. firmy: Alfa, Bowit, Coca Cola, Mc Donald’s. Turniej dofinansowany był przez Urząd Miasta Częstochowy.

17 kwietnia był dniem zmagań dzieci z okolicznych domów dziecka. W przeprowadzonych przez organizatorów grach i zabawach udział wzięły dzieci w wieku 7 – 10 lat z Ciasnej, Chorzenic i Kłobucka. Rywalizacja przebiegała zgodnie z duchem „fair play” przy głośnym dopingu uczestników zabawy, opiekunów i młodzieży VIII LO Samorządowego. Współzawodnictwo zakończyło się zwycięstwem reprezentacji domu dziecka z Ciasnej, która minimalnie wyprzedziła zespół z Chorzenic. Trzecią pozycję zajęły dzieci z Kłobucka. Zawodnikiem fair play została wychowanka domu dziecka z Ciasnej. Uczestnicy zabawy otrzymali puchary, dyplomy, sprzęt sportowy i upominki, które przekazały m.in. firmy: Mc Donald’s, Masterfoods, Bowit i UKS „Sztubak”. Wyżywienie zapewniły Piekarnia Górski i Hurtownia Radex. Obok zmagań sportowych rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny pt.” Moje marzenie sportowe”. Spośród kilkudziesięciu prac narysowanych przez przybyłe dzieci, jury wybrało i nagrodziło trzy prace: I miejsce zajęła Dominika Kitlińska z Chorzenic, a pozostałe Michał Retinger i Agata Caban z Kłobucka. Uczestnicy zabawy po części sportowej obejrzeli przedstawienie przygotowane przez Bractwo Artystyczne z VIII LOS pod kierunkiem mgr Iwony Krysian, pt. „Kopciuszek”.

Kazimierz Albrycht koordynator imprez dziękuje wszystkim firmom i osobom za pomoc w organizacji.

O dalszym przebiegu Dni Olimpijczyka informować będziemy na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *