Pewne zwycięstwo

Koszykarze AZS Politechniki Częstochowskiej pewnie pokonali AZS Politechnikę Koszalin 95:59 w meczu Ligi Akademickiej. Goście podjęli walkę tylko do przerwy. Do niespodzianek doszło tymczasem w innych meczach LAK…

Mecz od początku układał się po myśli częstochowian. Pierwsze punkty zdobył Sławomir Klocek, a za chwilę pięć punktów dorzucił Grzegorz Zadęcki. Koszalinianie odpowiedzieli tylko rzutem wolnym Pawła Milczarka więc było 7:1. Kilkupunktowa przewaga utrzymywała się przez kilka minut. Na punkty Artura Mrówczyńskiego i Wojciecha Kotlewskiego odpowiadał rzucając z dystansu Maciej Stefanowski. Po 7 minutach było 15:11, ale w końcówce kwarty nasz zespół przyśpieszył grę i po 10 minuatch było 26:12.
Drugą ćwiartkę rozpoczęli celnymi trójkami Tomasz Czajkowski i Adam Karkoszka i przewaga urosła do 22 punktów (34:12). Wydawało się, że przeciwnik jest na kolanach. Ale goście jednak podnieśli rękawicę. W ciągu trzech minut nie stracili punktu, a Damian Lipigórski w pojedynkę zdobył 9 punktów. Co prawda nasz zespół w tym czasie oparł grę na rezerwowych jednak na więcej ci gracze już nie pozwolili. Po cztery punkty zdobyli Czajkowski oraz Grzegorz Ostrowski i do przerwy było 44:32.

Jeśli koszalinianie do przerwy mieli jakieś nadzieje na korzystny rezultat to po przerwie szybko je stracili. Na boisko wrócił pierwszy garnitur częstochowian i od razu przewaga zaczęła rosnąć. Już po kilku minutach wynosiła 17 punktów a skończyło się na 20 w tej kwarcie (64:44).
W czwartej kwarcie goście całkowicie opadli z sił. Próbował jedynie walczyć pod koszami Michał Schreiber ale w pojedynkę z góry był skazany na porażkę. Mimo, że w tej części gry trener Ryszard Janas wypuścił w sumie 11 zawodników – przewaga bardzo szybko rosła. Po trójce Kotlewskiego było 69:50. Później trafiali Zadęck i Klocek (75:50), a po kapitalnym wsadzie Przemysława Szymańskiego było już 84:52! W ostatnich minutach punkty zdobywali rezerwowi: Dawid Jarecki, Łukasz Nowak i Maciej Kret, który zakończył mecz celnym rzutem równo z końcową syreną.

Był to trzeci mecz Politechniki w przeciągu siedmiu dni. Po wygraniu meczu ligowego w Piotrkowie 93:91 oraz w sparingu z MMKS Dąbrową Górniczą 88:70 – dziś nasz zespół wygrał po raz kolejny. Następne spotkanie częstochowianie rozegrają w Poznaniu z tamtejszą Politechniką w niedzielę o 13.

AZS Polit. Cz-wa – AZS Polit. Koszalin 95:59 (26:12; 18:20; 20:12; 31:15)

Grębski 0pkt

W pozostałych spotkaniach doszło do niespodzianek. Wyżej notowane zespoły z Warszawy i Piotrkowa doznały porażek. W tabeli zdecydowanie prowadzi AZS Politechnika Częstochowska.

AWFiS Gdańsk – AZS Ak. Św. filia Piotrków Tryb. 93:85 (14:27, 14:20, 26:18, 22:11, d-17:9)
AZS Uniwersytet Warszawski – AZS Politechnika Poznańska 75:83 (25:14, 19:20, 12:31, 19:18)