Na start!

W świąteczny poniedziałek zawodnicy Włókniarza Częstochowa oraz RKM-u Rybnik zmierzą się w meczu drugiej kolejki ekstraligi żużlowej. Będzie to pierwszy mecz na zmodernizowanym obiekcie, który kibice obejrzą przy sztucznym oświetleniu.

Początek spotkania został zaplanowany dopiero na godzinę 18:00. Zabieg dość ryzykowny, bo pogoda jeszcze nas nie „rozpieszcza” i na stadionie może być trochę chłodno. Prawdziwych fanów jednak powinna rozgrzać adrenalina i emocje widowiska. Tęsknota za żużlem w Częstochowie jest ogromna. Zeszłoroczny sezon został zakończony trochę wcześniej i nawet zawody o Złoty Kask zostały przeniesione na obiekt rybnicki. Po ponad półrocznej przerwie na przebudowanym stadionie znów zagości doping fanów. Pięknym podsumowaniem meczu ma być pokaz sztucznych ognii.

Częstochowianie po pierwszej wyjazdowej porażce będą chcieli zaprezentować się jak najlepiej przed własną publicznością. W składzie najprawdopodobniej zabraknie Christiana Hefenbrocka i Sławomira Drabika. Niemiec w poniedziałek ma występ na Wyspach, a Drabik po nieudanym meczu w Rzeszowie ma czas na przemyślenia, a jego miejsce zajmie Peter Ljung.
Trener Krzystyniak nie eksperymentował i w bardzo podobnym ustawieniu wystąpią „Lwy”. Dwie pary niezmiennie Richardsson-Sullivan i Ułamek z młodzieżowcem.

Natomiast rybniczanie przyjadą do Częstochowy w osłabieniu, bo zarówno Martin Smoliński i Chris Harris wystąpią w lidze brytyjskiej. Dzisiaj RKM mimo występu Martina Smolińskiego znacznie przegrał z Apatorem Toruń 39-51.
W składzie RKM-u ma zabraknąć również Łukasza Romanka, który po bardzo dobrym występie w Finale Krajowych Eliminacji Do Indywidualnych Mistrzostw Europy w meczu z Apatorem zdobył tylko dwa oczka .

Faworytem spotkania są oczywiście gospodarze, którzy wystąpia w bardzo silnym składzie. Mecz ten pokaże przede wszystkim na co stać w naszej lidze Petera Ljunga, a także będzie dobrą okazją do zaprezentowania się dla Marcina Piekarskiego, który w zeszłym tygodniu nie otrzymał szansy występu.

RKM Rybnik:
1. Rafał Szombierski
2. Roman Poważhny
3. Roman Chromik
4. Zbigniew Czerwiński
5. Renat Gafurov
6. Patryk Pawlaszczyk
7. Wojciech Druchniak

Włókniarz Częstochowa:
9. Greg Hancock
10. Peter Ljung
11. Ryan Sullivan
12. Lee Richardson
13. Sebastian Ułamek
14. Mateusz Szczepaniak
15. Marcin Piekarski
16. Sebastian Pydzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *