Passa trwa

Kolejne zwycięstwo odnieśli koszykarze AZS Politechniki Częstochowska. Tym razem w Gdańsku nad AWFiS 97:74. Była to jedenasta w tym sezonie, a 29 w ogóle z rzędu wygrana podopiecznych trenera Ryszarda Janasa.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla naszego zespołu. Po kontrach punkty zdobywali Grzegorz Zadęcki oraz Artur Mrówczyński i w 4 minucie było 13:0. Co prawda wtedy trafił Tomasz Nosek ale za chwilę za trzy punkty trafił Wojciech Kotlewski oraz Zadęcki, punkty spod kosza zdobył Przemysław Szymański i na tablicy pojawił się wynik 21:2! Siedzący na trybunach studenci zaoczni AWF zaczęli wychodzić z hali… Od tej pory Politechnika zluzowała i mecz stał się wyrównany. Gospodarze zdobywali punkty głównie po rzutach wolnych przyznawanych skrupulatnie przez sędziów.
W drugiej kwarcie przewaga częstochowian powoli rosła. Na punkty Kotlewskiego i Adriana Płaczka odpowiadali Mariusz Włodarski i Bartosz Kobus. W 14 minucie było 41:19, w 16 – 48:23, a w 19 już 57:31. W ostatniej minucie pierwszej połowy po punktach Kobusa przewaga zmalała do 20 punktów.

Druga połowa znów zaczęła się od mocnego uderzenia Politechniki. Po akcjach Mrówczyńskiego i Kotlewskiego w 26 minucie było już 70:41. Taką też przewagą zakończyła się trzecia kwarta. Pod koszami kolejny raz dominował Szymański rozdając „czapy” na prawo i lewo.
W ostatniej ćwiartce po akcjach Tomasz Czajkowskiego częstochowianie osiągnęli najwyższe prowadzenie – 85:54. Od tej pory głównie Włodarski i Kobus zaczęli zmniejszać różnicę po nonszalanckich stratach naszej drużyny. Było to jednak w czasie, gdy na parkiecie występowali w barwach Politechniki głównie rezerwowi. Mimo wszystko gdańszczanom udało sie w ciągu pięciu minut zdobyć aż 20 punktów tracąc tylko 12 (po rzutach Zadęckiego i Macieja Kreta).

AWFiS Gdańsk – AZS Polit. Cz-wa 74:97 (14:31; 23:26; 10:19; 27:21)

Nowak 0pkt, 2bl

W pozostałych spotkaniach było więcej emocji. AZS AR Lublin poniósł kolejną porażkę – tym razem u siebie z Piotrkowem. Wpływ na to zapewne miał sobotni mecz Startu-AZS w II lidze. Zwyciężając w Dąbrowie Górniczej lubelski zespół zapewnił sobie, co najmniej drugie miejsce w II lidze. Najskuteczniej w tym spotkaniu zagrali Paweł Kosior 22pkt (5×3) i Paweł Lipowski 21pkt (1×3), czyli niedawni rywale Politechniki. Dzień później w meczu LAK z Piotrkowem zmęczenie dało znać o sobie…
W Poznaniu dzięki zwycięstwu po dogrywce nad Koszalinem miejscowa Politechnika zapewniła sobie co najmniej czwarte miejsce po sezonie zasadniczym.

AZS AR Lublin – AZS A. Św. F. Piotrków Tryb. 97:104 (14:25, 24:31, 32:24, 27:24)
AZS Politechnika Poznańska – AZS Politechnika Koszalińska 90:87 (18:15, 21:20, 15:16, 17:20, dogr. -19:16)

7. AWFiS Gdańsk 11 — 3-8 — 14 pkt. — 844:1032

Ostatnia kolejka LAK odbędzie się za dwa tygodnie. Nasz zespół swój mecz rozgrywa w Warszawie z Uniwersytetem.