Akademickie Mistrzostwa Częstochowy w Jeździectwie

W dniu 20 maja 2006 w klubie jeździeckim TKKF „Pegaz” w Częstochowie odbyły się pierwsze w historii Akademickie Mistrzostwa Częstochowy w Jeździectwie. Zawodnicy rywalizowali w o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Lingwistycznej. W programie zawodów były trzy konkursy: ujeżdżenie – program L-1, ujeżdżenie – program L-3 oraz skoki przez przeszkody 60 cm, rozgrywane na zasadach konkursu zwykłego.

Na zdjęciu Akademicki Mistrz Częstochowy w Jeździectwie – Leszek Mazurkiewicz – Wyższa Szkoła Lingwistyczna

W konkurencji ujeżdżenia L-1 najlepszym okazał się reprezentant Wyższej Szkoły Lingwistycznej – Leszek Mazurkiewicz. Drugie miejsce przypadło Magdalenie Trębeckiej, zaś trzecie Jackowi Filipeckiemu – obaj z Akademii im. Jana Długosza.
W konkursie ujeżdżenia L-3 ponownie bezkonkurencyjny był reprezentant Wyższej Szkoły Lingwistycznej – Leszek Mazurkiewicz. Drugie miejsce tym razem dla Jacka Filipeckiego (Akademia im. Jana Długosza), a trzecie dla Grzegorza Mieteckiego (Wyższa Szkoła Lingwistyczna).
Parkur skokowy bezbłędnie pokonały zaledwie trzy pary. Najlepszy czas spośród nich osiągnęła Magdalena Trębecka (Akademia im. Jana Długosza) – i to ona zwyciężyła w tym konkursie. Drugie miejsce dla Leszka Mazurkiewicza (Wyższa Szkoła Lingwistyczna), trzecie – Jacek Filipecki (Akademia im. Jana Długosza).
W klasyfikacji generalnej zwyciężył Leszek Mazurkiewicz i został tym samym Akademickim Mistrzem Częstochowy w Jeździectwie. Srebrny medal dla Jacka Filipeckiego, Medal Brązowy dla Magdaleny Trębeckiej
Na zakończenie wypada podziękować Organizatorom. Ośrodkowi TKKF „Pegaz” Częstochowa za udostępnienie koni, sprzętu i parkuru. Rektorowi Wyższej Szkoły Lingwistycznej za ufundowanie nagród – pucharów, medali i dyplomów, oraz AZS Częstochowa za patronat nad tą imprezą. „Do zobaczenia za rok”

Na zdjęciu brązowa medalistka – Magdalena Trębecka oraz srebrny medalista Jacek Filipecki – obaj Akademia im. Jana Długosza.