Mistrzostwa Polski Politechnik

W Radomiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Politechnik w siatkówce. Najlepszą żeńską drużyną turnieju okazały się siatkarki Politechniki Częstochowskiej. Srebro zdobyła Politechnika Krakowska, a brąz – Politechnika Radomska. W zawodach wzięło udział 14 drużyn.

Wygraliśmy wszystkie spotkania bez straty seta – podkreśla trener zespołu Politechniki Częstochowskiej, Janusz Majkusiak.

Częstochowianki w pojedynkach grupowych zmierzyły się z reprezentantkami Politechniki Opolskiej i Politechniki Warszawskiej. Zwyciężały po 2:0. W ćwierćfinale studentki z Częstochowy ograły zawodniczki z Poznania, a w półfinale siatkarki Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa. W tych dwóch pojedynkach podopieczne trenera Majkusiaka także nie straciły ani jednego seta.

W finale rywalkami Politechniki Częstochowskiej była ekipa Politechniki Krakowskiej. Walczono do trzech wygranych partii. Częstochowianki rozgromiły swoje przeciwniczki 3:0 (25:7, 25:8, 25:9). – Na najlepszą zawodniczkę turnieju wybrano Edytę Węcławek – dodaje Majkusiak. – Byliśmy w tych zawodach faworytami i nie zawiedliśmy.

Ostateczna kolejność mistrzostw Polski Politechnik
(zespoły żeńskie)

1. Politechnika Częstochowska
2. Politechnika Warszawska
3. Politechnika Radomska
4. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

za: siatka.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *