Victoria oświadcza, związek milczy

Zarząd klubu KOS Victoria Częstochowa postanowił ustosunkować się do sprawy próby przekupienia sędziów przed meczem z MKS Myszków. W oświadczeniu działacze odnieśli się także to wypowiedzi Edwarda Flisa, wiceprezesa KS Częstochowa.

Chodzi o słowa wypowiedziane przez Flisa dla lokalnej Gazety Wyborczej: „Widziałem dwa spotkania Victorii w ubiegłym sezonie w lidze okręgowej, gdzie – moim zdaniem – jej piłkarze wygrywali w dość dziwnych okolicznościach. Po tym incydencie trochę nie dziwi mnie wysoka pozycja Victorii w IV lidze.”

Działacze Victorii w piśmie skierowanym zarówno do lokalnego rywala jak i do Okręgowego ZPN piszą co następuje: „Zarząd KOS Victoria wyraża głębokie oburzenia postawą zaprezentowaną przez pana Edwarda Flisa i wypowiedzią w kompletnie nieznanej mu sprawie. Zarząd Victorii zwraca się z prośbą o zdyscyplinowanie wymienionej osoby, której wypowiedzi i używane stwierdzenia podważają nie tylko osiągnięcia sportowe naszej drużyny, ale również wiarygodność pracy Częstochowskiego OZPN”

Do wyjaśnienia sprawy korupcji Zbigniew K. został zaweszony do zakończenia postępowania sądowego, a funkcję prezesa będzie pełnił w tym czasie Sławomir Wypych.

Śląski Związek Piłki Nożnej oświadcza, że przygotowuje się by sprawę przekazać do centrali. To bowiem w PZPN z hukiem ostatnio zwalcza się korupcję. Próbowaliśmy dowiedzieć się czegoś więcej w tej sprawie jednak trudno o konkretne informacje zarówno z Warszawy jak i Katowic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *