X kolejka Ligi Okręgowej

Zakończyła się X kolejka Ligi Okręgowej. Nie brakowało w niej emocji. Zwycięsko z parkietów schodzili faworyci, czyli AZS WSZ/POLONIA II PORAJ, P.P.P. CZĘSTOCHOWA, KS MASKPOL KONIECZKI oraz UKS ŻEROMSKI CZĘSTOCHOWA. W pierwszych trzech spotkaniach wygrywały więc zespoły zajmujące wyższą pozycję, co wyraźnie na cztery kolejki przed końcem wyklarowało sytuację w tabeli.

W pierwszym meczu, po pierwszej połowie, wydawało się, że pierwsza w tabeli drużyna przegra z ostatnią. Byłby to nie lada wyczyn zespołu OSiR KŁOBUCK, który na swoim koncie ma zaledwie dwa zwycięstwa. Po dwóch kwartach prowadził on z liderem 44: 35. Jednakże drużyna AZS WSZ/POLONIA II PORAJ już w III kwarcie wyrównała wynik, a w ostatniej rozwiała wszelkie nadzieje przeciwników wygrywając ostatnią część spotkania 17:25.

W drugim, niezwykle zaciętym spotkaniu, coraz lepiej grający P.P.P. CZĘSTOCHOWA zanotował trzecie z kolei zwycięstwo, pokonując kontrkandydata na ostatnie miejsce na pudle – GZOKSTiP KONOPISKA.

W trzecim meczu KS MASKPOL KONIECZKI dość łatwo pokonał już przedostatnią drużynę w tabeli TKKF “SPORTOWIEC”II CZĘSTOCHOWA. Sytuacja owej drużyny może dziwić, albowiem była ona stawiana w gronie zespołów mających walczyć o przodownictwie w całej lidze. Jednakże problemy kadrowe uniemożliwiły wyrównaną rywalizację nawet o pierwsze trzy miejsca.