AZS wygrywa z Mostostalem

Dzisiaj w ramach 11. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki w Częstochowie odbyło się spotkanie, w którym miejscowy Wkręt-met Domex AZS pokonał Mostostal Azoty-Kędzierzyn Koźle 3:1(25:22, 28:30, 25:19, 25:20). AZS odnióśł ósme zwycięstwo na parkietach PLS w bierzącym sezonie.

W pierwszym secie gra była zacięta i dopiero końcówka partii rostrzygnęła, że zwyciężą w niej gospodarze. Akademicy wygrali 25:22.

Natomiast w drugiej kwarcie, mimo prowadzenia zawodników spod Jasnej Góry 12:8, to i tak w końcówce minimalnie okazała się lepsza drużyna przyjezdnych, wygrywając 30:28.

W trzecim secie podopieczni Harrego Brokkinga rozpoczęli od prowadzenia i nie oddali go do końca kwarty, ostatecznie zwyciężyli 25:19.

W ostatniej części gry(czwartej), goście prowadzili 14:13, jednak częstochowanie zaczęli odrabiać straty i zasłużenie wygrali tego seta 25:20, a cały mecz 3:1.

AZS Częstochowa: Gierczyński, Wika, Billings, Stelmach, Eatherton, Szczerbaniuk, Gacek(l) oraz Woicki, Patucha i Salmon
Mostostal Kędzierzyn-Koźle: Oczko, Domonik Jarosz, Małecki, Gromadowski, Nowak, Mierzejewski(l) oraz Kurek, Karzov i Zapletal