AZS wygrywa drugi mecz z Resovią

Siatkarze Wkręt-metu Domex AZS Częstochowa wygrali w drugim pojedynku w fazie play-off z Asecco Resovią Rzeszów 3:1(25:14, 29:27, 18:25, 25:18). Dzięki tej wygranej częstochowianie prowadzą w stanie rywalizacji 2:0 i tym samym są o krok od awansu do półfinału Polskiej Ligi Siatkówki.

Pierwszy set należał do podopiecznych Harry’ego Brokkinga, gdyż wygrali go w bardzo wyraźnym stosunku – 25:14. Znakomitymi zagrywkami popisywał się Marcin Wika, dzięki czemu rzeszowianie mieli problemy w przyjęciu.

W drugim secie goście prowadząc 18:21 byli coraz bliżej końca. Mimo to gospodarze zaczęli nadrabiać starty, doprowadzając do stanu remisowego 23:23. Gdy miejscowi prowadzili 28:27, przyjmujący zespołu ze stolicy Podkarpacia – Tomasz Józefacki zaatakował prosto w aut i nasi zawodnicy mogli się cieszyć z wygranej w drugiej partii.

W trzeciej partii do stanu 9:9 trwała zacięta walka. Następnie goście zdobyli cztery punkty z rzędu, po czym prowadzili już 13:9. Wtedy o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Brokking. Czas jednak nie przyniósł żadnych korzyści częstochowianom i do drugiej przerwy technicznej przyjezdni nadal mieli czteropunktową przewagę. Niestety dużo błędów w ataku Brooka Billingsa sprawiły, że w partii tej górą będą gracze Resovii. Ostatecznie Resovia wygrała 25:18.

W czwartej części gry do stanu 7:8 dla Rzeszowa toczyła się walka punkt za punkt. Jednak akademicy zaczęli wykorzystywać błędy gości i objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca seta. Przy stanie 24:18 tą partię oraz cały mecz zakończył swoim atakiem Krzysztof Gierczyński. AZS zwyciężył w tej odsłonie 25:18, a w całym meczu 3:1.

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów – 3:1 (25:14, 29:27, 18:25, 25:18)

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa: Wika, Woicki, Eatherton, Gierczyński, Billings, Szczerbaniuk, Gacek (libero) oraz A. Stelmach

Asseco Resovia Rzeszów: Kozłowski, Kaczmarek, Kwaśnicka, Józefacki, Perłowski, Łuka, Kubica (libero) oraz Kusior, Szczygieł, Gradowski