Hit III ligi: Raków – GKS już jutro!

W najbliższą sobte w ramach 21 kolejki, odbędzie się szlagierowy piojedynek pomiędzy częstochowskim Rakowem, a GKS Katowice.

Obie ekipy na wiosnę spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Częstochowianie najpierw po przeciętnym meczu wygrali w Zielonej Górze 1-2, by tydzień później zaskakująca ulec przed własną publicznością z rezerwami Zagłębia Lubin 1-2.

Drużyna GKS-u, także ma problemy z formą, w Nowej Soli przegrali z Arką 1-0, a w ostatniej kolejce przy ul. Bukowej zremisowali bezbramkowo z Gawinem Królewska Wola. Do ich dorobku punktowego należy doliczyć trzy oczka po walkowerze z Walką Zabrze, która to nie dostała pozwolenia na organizacje pojedynku z GKS-m. ŚlZPN najwidoczniej limit prezentów wyczerpał i mecz Walki z Rakowem pomimo wielu kontrowersji (również problemy z zabezpieczeniem imprezy w Zabrzu), rozegrany zostanie najprawdopodobniej bez udziału publiczności. Dzieląc tym samym zespoły III ligi „na równe i równiejsze”.

Wracając do jutrzejsze konfrontacji, pod Jasną Górę zawita jedna z bardziej utytułowanych drużyn w polskiej lidze, przez długi okres występująca w ekstraklasie. Wraz z piłkarzami z Katowic przybędzie liczna grupa sympatyków GKS-u, co z pewnością doda kolorytu pojedynkowi, poniżej przedstawiam informacje dla kibiców wybierających się na to spotkanie:

Podczas sobotniego spotkania całkowicie wyłączony z użytku będzie sektor buforowy (czerwony, bez krzesełek, w najbliższym sąsiedztwie klatki gości). Otwarte będą cztery kasy już od godz. 14:00. Teraz rzecz najważniejsza. Ze względu, że mamy pozwolenie na organizowanie imprez masowych z ograniczoną widownią (4500 ludzi), w sprzedaży będzie tylko 2500 biletów (do tego dochodzi pół tysiąca osób z Katowic, karnetowcy, plus osoby uprawnione do darmowego oglądania meczu – kobiety, dzieci).

Każdy niech nie zapomni zabrać ze sobą dokumentu tożsamości. Ochrona na bramach będzie pieczołowicie sprawdzać dowody osobiste, aby nikt z terenów byłego województwa katowickiego nie dostał się na stadion inaczej niż z całą grupą kibiców przybyłych z Katowic. W końcu jest to mecz podwyższonego ryzyka.

Jak zapewne większość osób wie, kibice Gieksy przyjadą do Częstochowy jednolicie ubrani – wszyscy w żółtych koszulkach. W Nowej Soli, gdzie katowiczan była identyczna liczba wyglądali piorunująco.

U nas swego czasu rozeszły się dwa rodzaje czerwono-niebieskich koszulek „Medaliki”, w sumie kilkaset sztuk. Ci co mają powinni je przywdziać w sobotę, i stanąć w młynie. Każdy inny na pewno ma jakiś czerwony t-shirt, a jak nie ma to chyba nie problem zamiast wydać na piwo przed meczem zakupić sobie taką koszulkę. Choćby miała być tylko jednorazowego użytku. Swego czasu na Koszarawie tylko część osób przywdziała koszulki w barwach i dało to przyzwoity efekt.

Miejsce w młynie zajmujcie jak najszybciej, najlepiej przyjdźcie tak jakby pierwszy gwizdek miał zabrzmieć o 15.00, najpóźniej 15.30. Druga sprawa. Każdy z szalem! Ponadto jak już musicie to na browca idźcie przed meczem, a najlepiej po. Byleby nie w przerwie! Przy wszystkich restrykcjach może być tak, że na drugą połowę nie wejdzie kilkaset osób bo utkną na bramach. Jeden mecz można się poświęcić…

Gdy młyn (czerwony sektor) się zapełni miejsca należy zajmować z obu jego stron. Po pierwsze ułatwi to prowadzenie dopingu z gniazda, a po drugie nie pokrzyżuje planów związanych z oprawą.

Do zobaczenia w sobotę!
źródło rakow.com.pl

Zestaw par 21 kolejki:
GKS Jastrzębie – Arka Nowa Sól
Rozwój Katowice – Szczakowianka Jaworzno
Skalnik Gracze – Chrobry Głogów
Polonia Słubice – Lechia Zielona Góra
GKP Gorzów Wielkopolski – Zagłębie II Lubin
Pogoń Świebodzin – TOR Dobrzeń Wielki
Raków Częstochowa – GKS Katowice godz.16:00
Gawin Królewska Wola – Walka Makoszowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *