Plus Cup: AZS Częstochowa wygrywa z Resovią!

Przed chwilą zakończyło się ostatnie spotkanie ćwierćfinałowe, rozgrywanego w Kielcach Pucharu Polski siatkarzy. W meczu tym Wkręt-met Domex AZS Częstochowa pokonał Asseco Resovię Rzeszów, nie tracąc ani jednego seta.

Pierwszy set to zdecydowane zwycięstwo podopiecznych Arie Brokkinga, 25:11. W partii numer dwa siatkarze ze stolicy Podkarpacia od początku objęli prowadzenie, jednak Akademicy zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Ostatecznie wygrali na przewagi, 26:24. Trzeci set miał podobny przebieg jak drugi. Dopiero w końcówce częstochowianie zbliżyli się do swojego rywala. Walka toczyła się długo jednak pierwsi polegli podopieczni Jana Sucha. Najpierw zagrywkę w aut posłał Tomasz Józefacki, a następnie po skutecznej obronie Piotra Gacka atak skończył Brook Billings. Efektem tego było zwycięstwo AZS-u 30:28 i 3:0 w całym spotkaniu. Tym samym w jutrzejszym, drugim meczu półfinałowym (18:30) będziemy mogli zobaczyć akademickie derby. Częstochowianie zmierzą się z drużyną PZU AZS Olsztyn. Podopieczni Ireneusza Mazura pokonali po ciężkim boju Politechnikę Warszawską. W pierwszym półfinale zagrają ekipy z Bełchatowa i Jastrzębia (16:00).
Przypomnijmy, iż był to już szóste starcie obu ekip w bieżącym sezonie. W Poprzednich pięciu meczach również triumfowali częstochowianie.

Asseco Resovia Rzeszów – Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa 0:3 (11:25, 24:26, 28:30)

Rzeszów:
Pilarz, Gradowski, Szczygieł , Józefacki, Łuka, Perłowski, Kubica (libero) oraz Kaczmarek, Kvasnićka.

Częstochowa:
Woicki, Wika, Szczerbaniuk, Billings, Gierczyński, Eatherton – Gacek (libero) oraz A.Stelmach

A oto wyniki pozostałych ćwierćfinałowych spotkań:

BOT Skra Bełchatów – Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle 3:0 (25:23, 25:20, 22:25, 25:21)
Jastrzębski Węgiel – Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 25:15, 25:16)
PZU AZS Olsztyn – J.W. Construction Politechnika Warszawska 3:2(25:22, 23:25, 22:25, 25:15, 15:13)