IX Międzynarodowe Dni Olimpijczyka na półmetku

IX Międzynarodowe Dni Olimpijczyka „Fair Play jest OK” pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego na półmetku …

Zapraszamy do galerii: zdjecia do obejrzenia >>>TUTAJ<<

11 kwiecień to kolejny dzień imprez sportowych trwających od 26 marca w VIII Liceum Ogólnokształcącym Samorządowym w Częstochowie. W środę do „Samorządówki” przybyli: tenisistki i tenisiści stołowi z Częstochowy i regionu. Swój akces zgłosiły szkoły ponadgimnazjalne z Psar, Myszkowa, Koziegłów, Lublińca oraz częstochowskie: VI LO im. Dąbrowskiego, Zespół Szkól Technicznych i dwie drużyny gospodarzy.
Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Uczestnicy grali systemem do dwóch przegranych.
Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepszymi tenisistami okazali się, w ogólnej klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców, uczniowie LO w Myszkowie, którzy nieznacznie pokonali gospodarzy turnieju VIII LO Samorządowe. Pozostałe miejsca zajęły w kolejności reprezentacje LO Lubliniec, ZS Technicznych Częstochowa, VI LO Częstochowa, LO Psary, VIII LOS II drużyna oraz LO Koziegłowy.
Na ogólny sukces zapracowały sobie zespoły zbierając punkty w rozgrywkach w kategorii chłopców i kategorii dziewcząt

Wyniki
Drużynowo chłopcy

I m. VIII LO Samorządowe Częstochowa
II m. LO Lubliniec
III m. LO Myszków
IV m. ZST Częstochowa
VI LO Częstochowa
VI m. LO Psary
VIII LOS II drużyna
VIII m.LO Koziegłowy

Drużynowo dziewczęta
I m. LO Myszków
II m. ZST Częstochowa
III m. LO Lubliniec
IV m. VIII LO Samorządowe Częstochowa
V m LO Koziegłowy.
VI m. LO Psary
VIII LOS II drużyna
VI LO Częstochowa

Indywidualnie w kategorii chłopców triumfowali wg kolejności: Piotr Kiszko VIII LOS, Piotr Skoczylas VIII LOS, Piotr Hadrian LO Lubliniec, Piotr Szewczyk VIII LOS.
W kategorii dziewcząt przy stołach nie miały sobie równych uczennice liceum w Myszkowie zajmując trzy pierwsze miejsca: Marta Kapral, Pala Magdalena, Katarzyna Szczepaniak. Na IV miejscu uplasowała się Żaneta Trębicka z Samorządówki.

Podczas turnieju wybrano zawodnika i zawodniczkę „Fair Play”, którzy podczas rywalizacji nie wykorzystali nieuwagi sędziów i przyznali się do błędu, że piłeczka dotknęła ręki i musnęła stół. Zachowanie to zostało nagrodzone dyplomami i pamiątkowymi monetami z Turynu, które ufundowała Mennica Państwowa.

13 kwiecień był dniem w którym bawiły się dzieci z Zespołu Szkół Integracyjnych Nr 1 w Częstochowie. W związku z niepełnosprawnością niektórych uczestników zawody odbywały się bez punktacji. Dla uczestników najważniejszy był udział, a nie wynik.
We współzawodnictwie wzięło udział siedem klas od „zerówki” do klasy III.
Podczas turnieju gier i zabaw rozegrano konkurs na najlepiej dopingującą klasę. Doping ponad stu dzieciaków był na najwyższym poziomie. Najlepszą okazała się klasa II a wyprzedzając pomysłowością i głośnością dopingu klasę II b.
Na zakończenie imprezy integracyjnej rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Żyję zdrowo na sportowo”, który zainicjowany był kilka tygodni wcześniej. Talentem plastycznym, starannością i kolorystyką pracy wykazała się Kasia Słowińska z II b wygrywając konkurs. II miejsce zajął Kacper Bigosiński z I a, który zachwycił Jury Konkursu pomysłowością pracy. Trzecie miejsce zajął Kuba Krębiewski także z I a.

16 kwiecień – „maraton siatkówki”. Poniedziałek był dniem święta piłki siatkowej oraz dniem, który zainaugurował miejskie obchody Dni Olimpijczyka. Okazją do inauguracji były zorganizowany po raz piąty Regionalny Turniej piłki Siatkowej Chłopców i II Regionalny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Na turniej w związku z ograniczonymi możliwościami mogły zgłosić się cztery szkoły posiadające reprezentację siatkówki żeńską i męską. Swój akces w imprezie zgłosiły: LO Pińczów (woj. świętokrzyskie), LO Psary i LO Myszków. Czwartym zespołem było VIII LO Samorządowe, gospodarze turnieju. Celem organizatorów było zorganizowanie gorącego dopingu przez uczestników i wesołej atmosfery.
Rozgrywki rozpoczęli organizatorzy od ceremoniału olimpijskiego: hymnu olimpijskiego, wniesienia flagi olimpijskiej, zapalenia znicza oraz przypomnienia głównych wartości jakie niesie idea olimpijska i przesłań jakie kierował twórca nowożytnego olimpizmu Baron Pierre de Couberin.
Ceremonię rozpoczęcia uświetnił występ młodych poetów, którzy deklamowali wiersze o tematyce sportowej i przedstawienie Bractwa Artystycznego działającego przyVIII LO Samorządowym.
Po uroczystościach inauguracyjnych miejskie Dni Olimpijczyka rozpoczęto współzawodnictwo siatkarek i siatkarzy w duchu fair play. Przy głośnym dopingu publiczności rozgrywki zakończyły się późnym popołudniem.
Zwycięzcami turnieju, podobnie jak w ubiegłym roku, zostali uczniowie myszkowskiego liceum (M.Ośmiałowski, P. Kamieniecki, D.Zwoliński, P. Tworek, Ł. Siwek, P. Gołuchowski, M. Nowak, K. Dębiński, D. Flak, B. Polak, M. Chola, P. Gruszka, opiekun Grzegorz Manek), którzy w finale pokonali drużynę gospodarzy – VIII LO Samorządowe. Trzecią pozycję zajęło LO Pińczów, które wygrało a z LO Psary.
W klasyfikacji dziewcząt triumfowały dziewczęta z Myszkowa (K.Krzymińska, M. Lipińska, M. Nowakowska, A. Pędraś, M. Morawska, M. Cesarz, A. Gryl, M. Kubik, A. Skrzypczak, P. Kocimska, M. Jaworska, opiekun Justyna Skowron), które nie dały szans w finale drużynie z Pińczowa. W pojedynku o trzecie miejsce lepszymi okazały się dziewczęta z Psar pokonując VIII LO Samorządowe.
Najlepszą zawodniczką turnieju uznana została rozgrywająca z „Sucharskiego” Agnieszka Pędraś, która cieszyła się z tytułu wspólnie z kolegą z LO Myszków Lukaszem Siwkiem.
podczas turnieju wyłoniono także zawodników „Fair Play”. Zostali nimi Anna Sroka z pińczowskiego „Kołłątaja” i Dziuk Błażej z „ogólniaka” w Psarach.
Wręczanie nagród zakończone zostało przekazaniem dyplomu, pucharu i upominków dla licznie przybyłej grupy z Pińczowa, która poprzez głośny doping nie tylko swojej drużyny, ale i „Samorządówki” została okrzyknięta najlepiej zorganizowaną i najgłośniejszą grupą kibiców.
Nagrody rzeczowe, upominki, puchary, dyplomy oraz wyżywienie uczestników możliwe było dzięki uprzejmości wielu darczyńców: Urząd Miasta Częstochowy, Spółdzielnia Mieszkaniowa Północ, Wedel, Coca Cola, Zenith Monami, Polski Komitet Olimpijski, Fundacja SEMPER POLONIA, AXA-MAG, Mennica Państwowa, TAR – MAG, Delic – Pol, PZU S.A., Time Trendy, JAWO, Real, Restauracja Mc Donald’s, Lorenz Bahlsen Snack World, Teatr im. A. Mickiewicza, Hurtownia Radex, Piekarnia Górski, NAMAT, Callida, AZS Częstochowa, Wydawnictwo Wiedza Powszechna, BOWIT – Dzieło. Dziękujemy !!!!

Do końca obchodów IX Międzynarodowych Dni Olimpijczyka pozostały cztery imprezy: Regionalny Turniej Koszykówki, Regionalny Drużynowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej oraz uroczystość wręczenia nagród laureatom V Międzynarodowego Konkursu Literackiego i III Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Fair Play jest OK”.

Informacje nadesłał p.Kazimierz Albrycht

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *